İYİ Parti Milletvekili Adayı İmren Çakırlar İstifa Etti

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından İYİ Parti milletvekili adayı Mehmet Akalın'ın adaylığı düşürülmüştü. Bunun ardından Edirne birinci sıradan aday gösterilen İmren Çakırlar milletvekili adaylığından istifa etti. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

POLİTİKA 02.06.2018, 21:58 02.06.2018, 23:25 Batuhan
İYİ Parti Milletvekili Adayı İmren Çakırlar İstifa Etti

Edirne’de, İYİ Parti’nin birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Akalın’ın adaylığı, YSK tarafından yasal süre içerisinde kamu görevinden istifa etmediği gerekçesiyle düşürüldü. Bunun ardından Mehmet Akalın'ın adaylığının düşürülmesi üzerine birinci sıra milletvekili adaylığına İmren Çakırlar gösterildi.

3 MİLLETVEKİLİ ADAYI KALDI

Bu konu ile ilgili olarak İYİ Parti İl Başkanlığından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada İYİ Parti Edirne birinci sıra milletvekili adayı İmren Çakırlar'ın 2 Haziran 2018 tarihi itibariyle milletvekili adaylığından istifa ettiğine ilişkin dilekçeyi YSK Edirne İl Seçim Kuruluna sunduğunu Parti'nin 3 milletvekili adayı ile yola devam edeceği ifade edildi.

EŞİ BİRİNCİ SIRAYA YÜKSELDİ

İmren Çakırlar'ın milletvekili adaylığından istifa etmesinin adından eşi Orhan Çakırlar da ikinci sırasından milletvekili adayı gösterildiği listede birinci sıraya yükseldi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)