İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu'ndan Meclis'te EYT ve Taşeron Açıklaması

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunu yeniden gündeme getirdi. İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu konuşmasında ayrıca taşeron konusuna dair de açıklamalarda bulundu. detayları haberimizde paylaşıyoruz.

İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu'ndan Meclis'te EYT ve Taşeron Açıklaması

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında siyasi gündemde tartışılmaya devam edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu ile taşeron işçilerin kadroya alınmalarına dair açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda işçilere ikramiye verilmesi, zam ve kadro alınmalarına dair açıklamalarda bulunan Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

İYİ PARTİ'DEN EYT VE TAŞERON ELEŞTİRİSİ

Meclis Genel Kurulu'nda yapılmış görüşmelerde İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu iki konu hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilikte Yaşa Takılanlar  ve taşeron işçilerin kadroya alınmasından sonra yaşadıkları mağduriyetler hakkında açıklamada bulunan Yavuz Ağıralioğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

7 Kasım 2018 tarihli TBMM tutanaklarında yer alan ifadelere göre;

''Bir diğer husus, taşerondan kadroya geçenlerle alakalı mağduriyetler her geçen gün artıyor ve talepler yükseliyor. Biz şimdi EYT’lerden sonra, taşerondan kadroya geçenlerin talepleriyle bu ara biraz hemhâl olmaya başladık. Şöyle bir sıkıntı var: Kadroya geçene kadar “Bizi kadroya geçirin de ne olursa olsun.” duygusu verdikleri için bu iradeyi gösteren Hükûmet onlara “Kadroya geçtiniz, daha ne istiyorsunuz?” gibi bir cümleyle mukabele ediyor. Özlük hakları ve statüleriyle ilgili belirsizlik, maaşlarındaki dengesizlik ve statülerinden kaynaklanan belirsizlik, çalıştıkları kurumlarda kendilerini joker gibi kullanma isteğini oluşturduğu için belirsizle işe gidip gelme şikâyetiyle karşı karşıyayız. Bunlarda bir standardın, oryantasyonun sağlanması lazım. Taşerondan kadroya geçenlerin özlük hakları dâhil, statüleri dâhil, çalışacakları yerler dâhil açık bir şekilde belirlenmesi lazım. Bunlara iyilik olsun, rahmet olsun diye yaptığımız iş zulüm hâline geldi. Dolayısıyla bu mevzuda Hükûmetin, böyle bir iradeyle, bunlara müjde verir gibi söylediği iş şu anda üstlerinde, boyunlarında sallanan bir kılıç hâline geldi. Bu mevzuda da bir düzeltme talebi var, o talebi dillendirmiş olalım.''

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında ayrıca imar barışı uygulamasının istismar edilme duruma dair uyarılarda bulundu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
murtaza
murtaza - 7 ay Önce

mhp milletvekilleri mecliste kilit parti olduğunu göstermek için önce evet sonra hayir dedi. ama bu gösteriyi eyt üzerinde yapmakla çok büyük hata yaptı. hem ak parti hemde milliyetçi hareket partisi ilk olarak yerel seçimlerde bunun sonucunu görecekler. bundan emin olun.

ali
ali - 7 ay Önce

ben şahsen eyt biri olarak seçimlerde kesinlikle akp ve mhp oy vermiyeceğim resmen bizi umursamıyor alay ediyorlar ama kendileri kıyak emekli ve çift dikiş

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

32 yıldır çalışıyorum daha 3 yılım var hakkımı kim yiyorsa haram zehir olsun