İYİ Parti'nin Meclisteki Yeri Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nden İYİ Parti'ye geçen 15 Milletvekilinin grup kurması sebebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulunun oturma planı değişti. İYİ Parti'nin meclisteki yeri salonun en sonunda yer alan Milliyetçi Hareket Partisi'nin yerine geldi. MHP ile bir sıra sağ tarafa kayarak HDP'den boşalan sıraya geldi.

İYİ Parti'nin Meclisteki Yeri Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim tarihi olarak 24 Haziran'ın işaret etmesinden sonra partilerde hazırlıklar devam ederken TBMM'de hazırlıklar son hız devam ediyor.

Bununla beraber CHP'den İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekilinden sonra meclis genel kurulunun oturma düzeni yenilendi.

Türkiye Büyük Millt Meclisi Genel Kurulunun oturma düzeni değişti.

Gelen detaylaa göre İYİ Parti'nin salonun en sol kısmında yer alan MHP'nin yerine geldiği ifade edilirken İYİ Parti'nin oturduğu bölüme ise partinin adının yazıldığı belirtildi.

Milliyetçi Hareket Partisi ise bir sıra sağ tarafa kayarak HDP'den boşalan sıraya yerleşti.

MHP'LİLER ŞİKAYETÇİ

Son gelen detaylara göre ise; İYİ Parti'nin de grup oluşturarak Meclis'te yer almasıyla beraber TBMM'de kriz çıktı. MHP'li vekillerin kendilerine verilen yeri beğenmedikleri ifade edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 13:57
YORUM EKLE