İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay Tarihi Belli Oldu!

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultay tarihi belli oldu. Akşener'in adaylıkla alakalı olarak açıklamalarından sonra parti Milletvekilleri ve genel merkez yöneticileri olağanüstü toplanmıştı. Aytun Çıray ise; "Genel Başkanımızı ikna edeceğiz, başka adayımız yok" ifadelerini kullanmasından sonra İYİ Parti'nin Olağanüstü kurultay tarihi belli oldu. İşte detaylar.

POLİTİKA 25.07.2018, 16:15 25.07.2018, 16:29
İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay Tarihi Belli Oldu!

İYİ Parti Genel Sekreteri, Sözcüsü Aytun Çıray sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Çıray yaptığı paylaşımda ise; "Başkanlık Divanı bir kez daha, milletin talebi olan Sayın Meral Akşener'i aday gösterme kararını oybirliği ile teyit etti" dedi.

Bu konuyla alakalı olarak ikinci bir açıklama daha yapan Çıray; "Genel Başkanımızı ikna edeceğiz, başka adayımız yok" dedi.

Bunların yanı sıra; İYİ Parti tarafından yeni bir açıklama daha geldi ve 2. Olağanüstü Kurultay tarihi belli oldu. Buna göre; 2. Olağanüstü Kurultay, 12 Ağustos'ta ATO Congresium Kongre Salonu'nda yapılacağı duyuruldu.

Olağanüstü Kurultay ile alakalı olarak paylaşımlarda bulunan Aytun Çıray; 

"İYİ Parti Başkanlık Divanı mutat toplantısını yaptı ve Büyük Kurultay'ın 12 Ağustos tarihinde yapılması kararı üzerine çalışmaları gözden geçirdi.

Başkanlık Divanı bir kez daha, milletin talebi olan Sayın Meral Akşener'i aday gösterme kararını oybirliği ile teyit etti" dedi.

İYİ Parti'den az önce yapılan açıklama içerisinde yer alan detaylarda ise; "2. Olağanüstü Kurultay, 12 Ağustos'ta ATO Congresium Kongre Salonu'nda yapılacak" ifadeleri yer aldı. Ayrıca kurultay gündeminin 6. maddesi içerisine "Genel Başkan Sayın Meral Akşener'in konuşması" ifadelerine yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)