İYİ Partili Koray Aydın'dan MHP Lideri Bahçeli'ye Milletvekili Transferi Eleştirisi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz'ın partisinden istifa edip MHP'ye geçmesine İYİ Parti'den çok sert bir açıklama geldi. İYİ Parti Genelbaşkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından yapılan açıklamalarda MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye eleştirilerde bulunuldu. 

POLİTİKA 14.08.2018, 05:05
İYİ Partili Koray Aydın'dan MHP Lideri Bahçeli'ye Milletvekili Transferi Eleştirisi

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Genelbaşkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz'ın Milliyetçi Hareket Partisine geçmesine eleştirilerde bulundu. 

Bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik de açıklamalarda bulunan Koray Aydın sert ifadeler kullandı. İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Genelbaşkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından yapılan o açıklamalar;

KORAY AYDIN'DAN MHP LİDERİ BAHÇELİ'YE ELEŞTİRİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e giren ancak Meclis'in açılış gününde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin elini öpmesiyle dikkat çeken Hayati Arkaz, İYİ Parti'den istifa ederek MHP'ye geçti. Yaşanılan bu vekil transferi durumuna ise İYİ Parti'den sert bir açıklama geldi. 

İYİ Parti Genelbaşkan Yardımcısı Koray Aydın konuya dair sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. MHP'ye geçmişte vekil transferi yapılmadığını söyleyen Koray Aydın bu durumun değiştiğini ve Devlet Bahçeli'nin kendi ilkelerini yıktığını söyledi. Açıklamasında ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçmiş dönemde Meral Akşener hakkında söylediklerini hatırlatan İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Genelbaşkan Yardımcısı Koray Aydın Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı. 

İYİ Parti Genelbaşkan Yardımcısı Koray Aydın Tarafından Yapılan Paylaşımlar

“Yıllar yılı Milletvekili transferi yapmamayı bir ilke olarak benimseyen Sayın Bahçeli, bugün hem partimizin içişlerine karışmış, hem de “Milletvekili transfer borsasını” açmak suretiyle, kendi ilkelerini kendi eliyle yerle yeksan etmiştir.”

“Türkiye'nin ekonomik sıkıntılarının birinci gündem maddesi olduğu böylesi bir dönemde, “Milletvekili transfer borsasının” Sayın Bahçeli tarafından açılmış olmasını son derece manidar bulduğumuzu da açıkça ifade ediyoruz.”

“İYİ Parti'mizin 2. Olağanüstü kurultayında hem liderimiz yeniden güven tazelemiş, hem de partimizin yetkili organları seçilmiştir. Bu seçimler üzerinden partimizi karıştırmaya tevessül etmek hangi çarpık demokratik anlayışın ürünüdür?”

“Bir taraftan “partisinin başına dönmesi için Hanımefendi'yi ikna edin” diyerek sözüm ona sorumlu bir devlet adamı imajı çizerken, bir taraftan Milletvekili transferi dönemini başlatmak, nasıl bir siyasi anlayıştır?”

“Partimizden ayrılan Sayın Milletvekili de yaklaşık bir ay önce “Benim partim İYİ Parti, Genel Başkanım Meral Akşener. Sonuna kadar da siyasetimi İYİ Parti'de yapacağım” demişti. Şimdi soruyoruz: 1 ayda ne değişti?”

“Gerek Sayın Milletvekilinin bu beyanını ve akabindeki davranışını, gerekse bugün katıldığı siyasi partinin Genel Başkanının bugün geldikleri çelişkili ve trajikomik noktayı, milli iradenin sahibi aziz milletimizin şaşmaz takdirlerine bırakıyoruz.”

“İYİ Parti ilkeleriyle var olmuş, Türk siyasetine yepyeni bir anlayış ve ufuk getirmiş bir siyasi hareket olarak yoluna emin adımlarla devam edecek, kapalı kapılar ardında kurulan kirli tezgâhlar bizi yolumuzdan asla döndüremeyecektir.”

“Bu girilen kirli ve pis yolla netice alacaklarını zannedenler yanıldıklarını er ya da geç anlayacaklardır. Siyasi tarihimiz bu çarpık yollara tevessül edenlerin kötü akıbetlerinin hazin örnekleriyle doludur. Takdir milli iradenin sahibi aziz Türk milletinindir.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)