Kılıçdaroğlu'nun Talimatının Ardından Seçim Çalışmaları Başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısının ardından seçim çalışmalarına başlandı.

Kılıçdaroğlu'nun Talimatının Ardından Seçim Çalışmaları Başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrısının ardından çalışmalar başladı. Seçim çalışmaları ilk önce mahallelerden başlayacak ve muhtarlara yönelik faaliyetler ön planda olacak.

KILIÇDAROĞLU İLK TALİMATI VERDİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına ilişkin ilk talimatı, Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’a vererek: “Muğla mahallelerini tek tek incelemeye alalım, muhtarlara dönük çalışma hazırlayalım” ifadelerini kullandı.

Sözcü'nün haberine göre; Kocadan; kendisine verillen talimata ilişkin: Büyükşehir Yasası'yla birlikte yerelde çalışmak zorlaştı ve yetki sınırlaması elimizi kolumuzu bağladı. Bu yasanın vurduğu diğer bir kesim ise muhtarlarımız. Vatandaşın bir sorunu olduğunda, ilk kapısını çaldığı muhtarımızdır. O nedenle varlıkları da çok önemli.

CHP olarak biz sadece muhtarlıkların varlıklarını korumasını değil aynı zamanda işlev kazanıp söz hakkına sahip olmasını istiyoruz. Böylece en küçük mahalledeki aksaklıklar sorun haline dönüşmeden ilk baştan belirlenip çözülebilecek." açıklamasını yaptı.

YOL HARİTASI ÇIKARILACAK

Kocadan açıklamasında, yol haritası çıkarılacağını belirterek: "Muğla'daki tüm muhtarlarla ilgili bir çalışma yapacağız. Kendimize mahallelerden başlayan bir yol haritası çıkaracağız. Biz muhtarlıklar güçlensinler istiyoruz. Muhtarların belediye karar alma mekanizmalarının içinde  yer alması gerekiyor. Bir yasaları olmalı ve kurumsallaşmalı, bir bütçeleri olmalı. Hatta sigortası devlet tarafından karşılanan yardımcıları olmalı. Türkiye'de 50 bin muhtar var ve onlar ev ev kimin ne derdi olduğunu bilen  insanlar. Bu önemli görev gereğince yapılabilmeli." dedi.

GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİK

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu görüşen Kocadan, görüşmenin ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir fotoğraf paylaşarak: “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'yla bir araya gelerek ülke gündemini değerlendirdik” yazdı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 13:35
YORUM EKLE