Kılıçdaroğlun'dan Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yerel seçimlerle alakalı olarak yeni bir açıklama geldi. Yerel seçimlerde ittifak yapılıp, yapılmayacağıyla alakalı olarak CHP'den gelen açıklamaları paylaşıyoruz.

POLİTİKA 27.09.2018, 08:40 27.09.2018, 11:14
Kılıçdaroğlun'dan Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dan yeni bir açıklama geldi ve bizlerde kamupersoneli.net olarak detayları paylaşıyoruz.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada ise;

"Yasal kapsamlar açısından ittifak mümkün değildir. Bizler ittifakı milletle yapacağız. AK Parti'ye ve MHP'ye veya İYİ Parti'ye ya da diğer partilere oy veren vatandaşlarımızla beraber ittifak yapacağız.

Bizler tabanda doğal ittifak gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımız CHP adaylarını görünce siyasi tercihlerini kenara bırakacaklar.

Çünkü bir şeyi bilecek ki CHP'nin adayı seçildiği andan itibaren bütün ilçelerin belediye Başkanı olacak. Yandaşlık yapılmayacak ve kendisine oy versin vermesin ilçenin ve kentin bütün sakinleri ile eşit olarak hizmet üretecekler.

Gönül rahatlığıyla beraber CHP'nin adaylarına oy verebilecekler. Özetle bizler ittifaka işbirliğini bizzat seçmenlerimizin vatandaşlarımız gönlünde gerçekleştireceğiz." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)