Kılıçdaroğlun'dan Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yerel seçimlerle alakalı olarak yeni bir açıklama geldi. Yerel seçimlerde ittifak yapılıp, yapılmayacağıyla alakalı olarak CHP'den gelen açıklamaları paylaşıyoruz.

Kılıçdaroğlun'dan Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dan yeni bir açıklama geldi ve bizlerde kamupersoneli.net olarak detayları paylaşıyoruz.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada ise;

"Yasal kapsamlar açısından ittifak mümkün değildir. Bizler ittifakı milletle yapacağız. AK Parti'ye ve MHP'ye veya İYİ Parti'ye ya da diğer partilere oy veren vatandaşlarımızla beraber ittifak yapacağız.

Bizler tabanda doğal ittifak gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımız CHP adaylarını görünce siyasi tercihlerini kenara bırakacaklar.

Çünkü bir şeyi bilecek ki CHP'nin adayı seçildiği andan itibaren bütün ilçelerin belediye Başkanı olacak. Yandaşlık yapılmayacak ve kendisine oy versin vermesin ilçenin ve kentin bütün sakinleri ile eşit olarak hizmet üretecekler.

Gönül rahatlığıyla beraber CHP'nin adaylarına oy verebilecekler. Özetle bizler ittifaka işbirliğini bizzat seçmenlerimizin vatandaşlarımız gönlünde gerçekleştireceğiz." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 11:14
YORUM EKLE