Kılıçdaroğlu’na Yumurta Saldırısını Kim Yaptı?

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yumurtalı saldırı yapılmıştı. Peki bu saldırıyı kim yaptı? Saldırgan yakalandı mı?

POLİTİKA 24.05.2016, 09:08 24.05.2016, 09:17
Kılıçdaroğlu’na Yumurta Saldırısını Kim Yaptı?
 Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinde yumurtalı saldırıya maruz kalmıştı. Kılıçdaroğlu’na yumurta attığı iddia edilen Ekrem A. yakalandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Kocatepe Camisii’nde Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve Van’da şehit olan Uzman Çavuş Özgür Kara için düzenlenen cenaze törenine katılmış, cenaze töreninde yumurtalı protestoya uğramıştı. 

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, protesto sonrası görüntü ve fotoğrafları inceledi ve saldırganın Ekrem A. olduğu belirlendi.

Polis, dün Ekrem A.’yı başkentteki evinde gözaltına aldı. Konya Kulu nüfusuna kayıtlı olduğu bilinen Ekrem A.’nın pazarlarda tezgah açtığı, örgütsel bir bağlantısının olmadığı belirlendi. 

Ekrem A.’nın ilk ifadesinde, “Şehitlere üzüldüm. Şehit olaylarına içerleniyordum. Buna tepki olarak Kocatepe Camisi’ne gittim. Hedefim Kılıçdaroğlu değildi, herhangi bir siyasetçiydi. Makam aracını görünce yumurtayı attım” sözlerini kaydetti.

Ekrem A., şuan terörle mücadele şubesinde sorgulanmaya devam ediyor.

Kamu haberleri, güncel, siyasi, spor, kültür sanat, teknolojik, bilimsel ve daha birçok konudaki olaylardan haberdar olmak için her zaman ki gibi kamupersoneli.net sitesini takip edebilirsiniz. Dünya’yı avuçlara taşıyan telefonlarınıza, android uygulamamızı yüklemeniz takip etmekte fayda sağlayacaktır. 

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)