Kritik Gelişme! İYİ Parti'den Seçim Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak duyurmasından sonra seçime katılıp, katılamacağı büyük merak konusu olan İYİ Parti'de flaş bir gelişme yaşandı. Peki İYİ Parti seçime katılabilecek mi? Yargıtay kararını açıklamadı mı? İşte tüm detaylar...

POLİTİKA 21.04.2018, 20:18 21.04.2018, 20:45
Kritik Gelişme! İYİ Parti'den Seçim Açıklaması!

Son gelen detaya göre İYİ Parti tarafında yeni bir gelişme yaşandı.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçimi 24 Haziran 2018 olarak açıklamış ve CHP'li vekilin iddiası üzerine İYİ Partinin olağan kurultayından 6 ay süre geçmediği için seçime katılamayacağını ifade etmişti.

Tartışmalara konu olan söz konusu İYİ Partinin seçime katılıp katılmayacağıyla alakalı olarak son gelen detaylara göre ise...

Aytun Çıray yaptığı açıklamada;

“Yüksek Seçim Kurulu, Sayın Sadi Güven'in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17.00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir. Bu durumda İYİ Parti'nin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı tescil etmiştir. Büyük Türk Milletine saygılarımızla duyururuz" ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)