Kültür Bakanı Kurtulmuş: Bedelli Askerlik 24 Haziran'dan Sonra Değerlendirilecektir

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş katıldığı bazı program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında bedelli askerlik konusunu değerlendirdi. Numan Kurtulmuş konuya dair açıklamalarında seçim sonracı süreci işaret ederken önemli ifadeler kullandı. Numan Kurtulmuş'un açıklamalarının detaylarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

POLİTİKA 05.06.2018, 20:48
Kültür Bakanı Kurtulmuş: Bedelli Askerlik 24 Haziran'dan Sonra Değerlendirilecektir

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş İstanbul'da yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşların sorunlarını dinleyen Numan Kurtulmuş gündemi değerlendirdi. 

NUMAN KURTULMUŞ'TAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş gündeme dair yapmış olduğu açıklamalarında bedelli askerlik konusunu değerlendirdi. Konunun son günlerde gündemde olmasına vurgu yapan Bakan Kurtulmuş açıklamalarında ayrıca konunun seçim öncesi gündeme gelmeyeceğini belirtti. 

Bedelli askerlik için seçimden sonraki süreci işaret eden Bakan Kurtulmuş konuya dair şu ifadeleri kullandı. "Bir önceki bedelli askerlik uygulamasında da çok katkım vardı. Herkes bedelliye karşı çıkarken ben toplumda böyle bir talep olduğunu ve bunun yerine getirilmesinin doğru olacağını ısrarla söylemiştim. Seçim arifesinde bedelli gündemde değil; gündem de olsa da Meclis kapalı olduğu için yapabilecek bir şey yok. Ancak, bu toplumsal talep 24 Haziran'dan sonra değerlendirilecektir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Abc 1 yıl önce
Allah aşkına bu güzel bi siyaset yapan bi daha gelmez herhalde sen oyu ver düşünürüz mü