Kültür Bakanı Kurtulmuş'tan Barcelona'daki Terör Olaylarına İlişkin Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, dün gece İspanya'nın Barcelona kentinde gerçekleşen terör olayından sonra açıklama yaptı. Bu tip olayları hiddetle kınadığını belirten Kurtulmuş, İspanyol halkına taziye dileklerini iletti.

Kültür Bakanı Kurtulmuş'tan Barcelona'daki Terör Olaylarına İlişkin Açıklama

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İspanya'nın Barcelona kentinde dün meydana gelen terör saldırısına ilişkin "Küresel bir sorun haline gelen terör, ortak düşman halini almıştır. İnsanı hedef alan elleri kanlı bu örgütlerle istisnasız mücadele edilmelidir. Yapılması gereken, bu ortak düşmana karşı kararlı ve bilinçli olarak, ortak iradeyle karşı durmaktır" dedi.

İSPANYOL HALKINA EN İÇTEN TAZİYE DİLEKLERİMİ İLETİYORUM

Bakan Kurtulmuş'un Barcelona'da düzenlenen terör saldırısı nedeniyle yaptığı yazılı açıklama şöyle: 

"İspanya'nın Barcelona şehrinde düzenlenen hunhar saldırıyı şiddetle kınıyor, terör saldırısında yaşamını yitirenleri saygıyla anıyor, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Her zaman vurguladığımız gibi, küresel bir sorun haline gelen terör, ortak düşman halini almıştır. Bu insanlık dışı saldırılar millet, ırk ve ülke ayırmaksızın; inanç, ideoloji tanımaksızın, bütün insanlığı hedef almaktadır. Adı ne olursa olsun, amacını ne olarak ifade ederse etsin; terör terördür. İnsanı hedef alan elleri kanlı bu örgütülerle istisnasız mücadele edilmelidir. Yapılması gereken, bu ortak düşmana karşı kararlı ve bilinçli olarak, ortak iradeyle karşı durmaktır. Terör saldırılarında vatandaşlarını kaybetmiş ve terörün acısını en derinden hissetmiş bir millet ve hükûmet olarak, İspanya'yı en iyi anlayan ülkelerden biriyiz. Bu çirkin terör saldırısında yaşamını yitirenlerin ailelerine ve İspanyol halkına en içten taziye dileklerimi iletiyorum" dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 11:59
YORUM EKLE