Mahmut Tanal İstanbul Büyükşehir Belediyesi İçin Adaylığını Açıkladı

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde partilerin özellikle de İstanbul için çıkaracakları Belediye Başkan adayları büyük bir merakla bekleniyor. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

POLİTİKA 09.10.2018, 10:23 09.10.2018, 10:32
Mahmut Tanal İstanbul Büyükşehir Belediyesi İçin Adaylığını Açıkladı

İstanbul CHP Milletvekili Av. Mahmut Tanal kendi resmi twitter hesabından yapmış olduğu paylaşım ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu duyurdu. 

Tanal yapmış olduğu açıklamasında "Ey İstanbullular ! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına talibim. İstanbul şehrini marka yapacağım. Nasıl bugüne kadar Ülkem için çalıştıysam aynı şekilde İstanbul için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım." diyerek başkanlık yarışına hızlı bir giriş yaptı. 

İlk Resmi Adaylığını Açıklayan Tanal Oldu 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında ilk resmi açıklamayı yapan Tanal oldu. Henüz AK Parti cephesinden İstanbul için başkan adayı açıkanmazken, MHP ise seçim ittifakı kurarak AK Partiyi destekleyeceklerini ve aday çıkarmayacaklarını duyurmuştu.  Tanal tarafından yapılan paylaşımlar ise şu şekilde;

Ey İstanbullular ! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına talibim. İstanbul şehrini marka yapacağım. Nasıl bugüne kadar Ülkem için çalıştıysam aynı şekilde İstanbul için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. SÖZ VERİYORUM.

İstanbul Belediye Başkanlığımda Liyakat esasların hakim olduğu yönetimim olacak.Herkese eşit davranacağım.Hak ve Hukuktan ayrılmayacağım.Herkesi kucaklayan belediye başkanı olacağım.

İstanbulluların yerel nitelikteki ortak ihtiyaçlarını karşılayacağım.Belediye Başkanı olarak sadece imar, altyapı, temizlik, çevre ve kent içi ulaşım gibi geleneksel yerel hizmetleri sunmakla yetinmeyeceğim,beldede yaşayan vatandaşların sosyal sorunlarıyla da ilgileneceğim.

Kamupersoneli.net - Ankara 

Yorumlar (0)