MAK'tan flaş İddia ! Babacan ve Davutoğlu İki Ayrı Parti Kuracak

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat yaptığı açıklamalarında gündeme bomba gibi düşen bir iddiada bulundu. Kulat açıklamalarında Babacan'ın ve Davutoğlu'nun iki yeni parti kuracaklarını ifade etti.

POLİTİKA 27.02.2019, 15:09
MAK'tan flaş İddia ! Babacan ve Davutoğlu İki Ayrı Parti Kuracak

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve çok öemli bir iddiada bulundu.  

Kulat söz konusu açıklamalarında 2 yeni parti kurulacağını ifade etti. Kulat'ın açıklamalarına göre Babacan ve Davutoğlu iki ayrı parti kuracak. Mehmet Ali Kulat'ın konu hakkındaki açıklamaları ise şöyle oldu:

"Bilinenin aksine tek parti değil 2 farklı parti. Birinin lideri Ali Babacan ve Abdullah Gül destekli... Ana gövde de pek çok eski ve mevcut AK Partili siyasetçi var. Programından teşkilatına, genel merkezinden amblemine her şeyi hazır. Diğeri Ahmet Davutoğlu oluşumu.

DAVUTOĞLU MİLLİYETÇİ, BABACAN LİBERAL OLACAK

Her iki yeni parti oluşumu da ayrı yürüyor ama zaman zaman koordinasyon ya da istişare ediyorlar. Çıkış söylemleri ekonomi, dış politika ve kutuplaşma karşıtlığı üzerine kurgulanırken Ahmet Davutoğlu'nun oluşumunda milliyetçi söylem, Ali Babacan oluşumunda liberal söylem olacak.

2 PARTİYLE DE TEMASLARI VAR

Bilinenin aksine bu iki yeni parti sadece AK Parti'den doğmuyor. Şu an aktif olarak başka partilerde siyaset yapan, önemli konumlarda oturan siyasetçilerle de konuşuyorlar. Bu iki yeni partinin, olası engellemeleri (!) engellemek için mevcut 2 partiyle de garip bir temasları var. Her iki yeni parti de güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle geliyor. Son olarak her iki siyasi oluşum da anketlere güveniyor mu? Bilmiyorum ama kesinlikle anketleri çok merak ediyorlar."

Yorumlar (0)