banner731

Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu'nun Teklifine Ne Cevap Verdi?- Mansur Yavaş Hangi Partinin Adayı Olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında devam eden seçim iş birliği müzakerelerinde üzerinde en çok konuşmaların yapıldığı ve genel olarak Ankara için konuşulan formüllerin odağında olan Mansur Yavaş konuyla alakalı olarak detayları açıkladı. Peki Mansur Yavaş adaylık süreci hakkında ne dedi? İşte tüm detaylar.

POLİTİKA 11.12.2018, 19:57
Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu'nun Teklifine Ne Cevap Verdi?- Mansur Yavaş Hangi Partinin Adayı Olacak?

Yavaş, dün gece CHP Genel Merkezi'nde, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Gündemde, CHP ile İYİ Parti arasında devam eden seçim iş birliği müzakereleri vardı. Görüşmenin ardından, Kılıçdaroğlu'nun Yavaş'a, "İYİ Parti'den aday ol biz de destekleyelim" teklifini ilettiği iddiaları kulislere yansıdı.

Ankara özelindeki tartışmaların odağında olan Yavaş, hem dünkü görüşme hem de adaylığında gelinen aşamaya ilişkin konuştu.

Yavaş, "İttifakta Ankara'nın İYİ Parti'ye kalma durumu var. Sayın Genel Başkan bana 'Ankara'dan İYİ Parti adayı olursanız destekleriz' dedi.

Ben de bunu kabul etmedim, kendisine teşekkür ettim. Bundan sonraki süreçte ne olacağını göreceğiz, ben de izliyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifakın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi geçen Mansur Yavaş ile ilgili açıklama yaptı.

Akşener, Yavaş’ın İYİ Parti adaylığını tercih etmediğini belirtti ve Başarılar dilediğini söyledi.

Sözcü Gazetesi'ne yaptığı ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'den aday olmayı reddetmesiyle ilgili olarak;

"Benim sizin gibi dışarıdan takip ettiğim bir durum oldu. Konuyu basına yansıyanlardan biliyorum. Fakat Sayın Yavaş ile bugün konuştum.

Evet, İYİ Parti adayı olarak -ortak aday olarak söylüyorum-, İYİ Parti adaylığını tercih etmediğini söyledi. Ben de kendisinin bu görüşüne saygı duyduğumu söyledim, başarılar diledim" dedi.

Yorumlar (0)