Mansur Yavaş'tan Anket Açıklaması: Fark Açılıyor

Mansur Yavaş kendisi hakkındaki iddialar hakkında açıklamalarda bulundu ve anketler hakkında da değerlendirmeler yaptı. Mansur Yavaş açıklamalarında anketlerde farkın gittikçe açıldığını ifade etti.

POLİTİKA 14.03.2019, 11:39 Batuhan
Mansur Yavaş'tan Anket Açıklaması: Fark Açılıyor

Mansur Yavaş, CHP'nin Mamak Belediye Başkanı adayı Adnan Demirci ile Dereboyu Caddesi'nde miting düzenledi ve önemli açıklamalarda bulundu. Yavaş burada hakkındaki iddialar hakkında değerlendirmeler yaptı.

Yavaş'a, CHP genel başkan yardımcıları Haluk Koç ve Yıldırım Kaya da eşlik etti. Mansur Yavaş burada yaptığı açıklamalarında '31 Mart'ta seçim mi, savaş mı olacak; anlamadım' dedi ve hem hakkındaki iddialar hem de anketler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Mansur Yavaş açıklamalarında "Allah'ın da bir hesabı var. Sizlerin de desteğiyle bu pusuların hepsi boşa çıkacak. Kazdıkları kuyulara kendileri girecekler. Baktılar ki anketlerde fark gittikçe açılıyor. Başladılar saldırmaya; yok duvarlara yazı yazmalar, yok gazetelerde yazı yazdırmalar. Dün çıktım ağızlarının payını hepsinin verdim. Bir sahtekarla iş birliği yapıp, bizim adaylığımızı sanki engelleyebilecekler. Halk arkamızda halk. Devlet gücü sizin olsun, istediğiniz kadar uğraşın. Halkın önüne geçemezsiniz. Cevabı sandıkta vereceksiniz" ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Mansur Yavaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Evine ekmek götüren insanı neden işten çıkarayım? Ekmekle oynayan namussuzdur, alçaktır; bu kadar net. Atacağımız insanlar belli. Duvarlara benimle ilgili Kürtçe slogan yazan adam atılacak. EGO'da genel müdürlük yapıp, kalkıp, sağda solda seçim bürosu açanlar, sandıklarda görevlendirilenler atılacak. Kanunsuz bir şekilde seçimlere otobüslerini gönderenlerden, içine yolcu olarak belediye çalışanlarını bindirenlerden hesabını soracağız. Bunu onlar söylüyorlar. Bir genel başkan yardımcıları der ki 'Eğer bir belediye başkan adayı belediyenin parasından kendi fotoğrafını asıyorsa kul hakkı yiyor'. Doğru, ben de katılıyorum. Peki işçileri mesai saatinde götürmek, onları başka işlerde çalıştırmak kul hakkına girmiyor mu? Kendileri yapınca her şey helal. İşte bu anlayışı yıkacağız. İnşallah bundan sonra o işçiler, bizim mesai arkadaşımız olacak. Ne maça gidecek ne parti toplantısında çalışacak. Parasını alacak, evinin geçimini sağlayacak."

Yorumlar (0)