Mansur Yavaş'tan Sahte Senet Hakkında Açıklama

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, sahte senet iddialarına ilişkin, "Adamın biri, bana sahte senet verdi. Sahte olduğu mahkemede çıkınca gittim, şikayet ettim. Sahte senedi bana bilerek verdiği için 4 sene hapis yedi. Bu ahlaksızın televizyonda bir sürü pisliği çıktı." dedi.

Mansur Yavaş'tan Sahte Senet Hakkında Açıklama

Mamak Kutludüğün Mahallesi'ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Yavaş, burada yaptığı konuşmada, Makedonyalı olduğu iddialarına değinerek ailesinin 200 yıldır Ankara'da yaşadığını ve burada büyüdüğünü söyledi.

Yavaş, hakkındaki "sahte senet" iddialarına ilişkin şöyle konuştu:

"Adamın biri, bana sahte senet verdi. Sahte olduğu mahkemede çıkınca gittim, şikayet ettim. Sahte senedi bana bilerek verdiği için 4 sene hapis yedi. Bu ahlaksızın televizyonda bir sürü pisliği çıktı. Mansur Yavaş'ı karalamak için böyle bir adamın arkasında duruyorlar. Kesinleşmiş sahtekarlıktan cezası var. Ben mal beyanını Türkiye'de ilk kez yayınlayan biriyim. Bunlarla bizi karalayamazlar."

Yardıma ihtiyacı olanlara hemşehri kart dağıtacaklarını aktaran Yavaş, "Yardımlar devam edecek. Vereceğimiz karta para yükleyeceğiz. Bu kartları evin kadınlarına vereceğiz. Gidecek, mahallenin bakkalından, esnafından ne lazımsa onu alacak, çoluğunun çocuğunun ihtiyacını karşılayacak. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek." ifadelerini kullandı.

Yavaş, belediye başkanı seçilmesi durumunda işçi çıkarmayacaklarını vurgulayarak "Kimleri çıkaracağımı da belirteyim. EGO'nun Genel Müdürü, seçim bürosu açıyor, Halk Ekmeğin Müdürü benimle ilgili tweet atıyor. Birçok müdür de işçileri sağa sola gönderiyor. Bunlara hesap sormayan namerttir." diye konuştu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE