banner731

Meclis Genel Kurulu, Başkanvekil Pervin Buldan Başkanlığında Toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu Başkanvekil Pervin Buldan Başkanlığında bir araya geldi.

POLİTİKA 08.02.2017, 16:11
Meclis Genel Kurulu, Başkanvekil Pervin Buldan Başkanlığında Toplandı

türkiye Büyük Milet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu Başkanvekil Pervin Buldan başkanlığında toplandı.

Genel Kurul içerisinde gündem dışı söz alan HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez'in Uludere olayına ilişkin sorumluların ortaya çıkarılmadığını ifade ederek mağdur ailelerin kaybettikleri yakınlarını anmak için yaptıkları mezarlık ziyaretinin Olağanüstü hal (OHAL) gerekçesiyle yasak olduğuna dikkat çekti.

AK Parti Erzurum Milletvekili olarak bilinen Zehra Taşkesenlioğlu'da Türkiye'nin Afrika açılımlarıyla alakalı olarak Batı'nın sömürü merkezi Afrika'nın, 21. yüzyılın yeni cazibe merkezi haline getirildiğini ifade etti. Türkiye'nin, Afrika'ya açılım politikasının ise başarılardan alnının akıyla çıktığına dikkat çekerek bu ilişkilerde siyasi eşitliğin ve karşılıklı ekonomik çıkarların geliştirilmesine önem verildiğini ifade etti.

ANTİK KENT ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLİYOR

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise antik kentin ortaya çıkartılmasıyla alakalı olarak çalışmalara hız verildiğini belirtti.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Ocak ayı enflasyon oranları hakkında açıklama yaparak yüzde 2.46 olduğunu, önümüzdeki 5 ay içinde bu oranın sıfır çıkmayacağına değinerek memur maaşlarına 2017 yılı için yapılan zammın şimdiden harcandığını ifade etti.

CHP Grubu adına konuşmalarda bulunan Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, son KHK ile görevine son verilenlerin arasında 330 öğretim üyesinin bulunduğuna değinerek; "Bilime yönelik saldırının herhangi bir biçimde OHAL gerekçesiyle bağlantılı olduğunu iddia etmenin olanaksız olduğu inancındayız." açıklamasında bulundu.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)