Meclis'in En Genç Milletvekili 22 Yaşındaki Rümeysa Kadak Oldu

Seçilme yaşının 18'e düşürülmesiyle beraber partilerin listeleri içerisinde yer alan adayların arasından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giren 22 yaşındaki Rümeysa Kadak en genç milletvekili oldu.

Meclis'in En Genç Milletvekili 22 Yaşındaki Rümeysa Kadak Oldu

Seçimlere yönelik olarak;

seçilme yaşının 25'ten 18'e düşürülmesiyle beraber partilerin aday listelerinde yer alan genç adayların arasında yer alan 22 yaşındaki Rümeysa Kadak Meclis'e giren en geç Milletvekilleri arasında kendine yer buldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin listesinde genç adaylardan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK) da en genç üyesi olan 22 yaşındaki Rümeysa Kadak oldu.

İstanbul 3'üncü bölge 10'uncu sıradan seçilen Rümeysa Kadak ayrıca Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği'nde öğrenim görüyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE