Meral Akşener: Atanamayan Öğretmenlerin Atamasını Yapacağız

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Iğdır'da düzenlediği mitingden sonra karayoluyla Erzurum'a gelirken orada seçime yönelik olarak açıklamalarda bulundu ve yapacakları hakkında detaylardan bahsetti.

Meral Akşener: Atanamayan Öğretmenlerin Atamasını Yapacağız

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Iğdır'da yaptığı mitingden sonra, karayolu üzerinden Erzurum'a geldi ve orada seçimle alakalı olarak ifadeler kullandı.

Akşener'in açıklamalarından satır başları;

ERDOĞAN CUMHUR İTİFAKI DIŞINDA OY KULLANACAKLARA ALÇAK DEDİ

Bu seçimin süper baskın seçim olmasını kendileri arzu ettiler, pişman oldular. Bu nedenle sadece İYİ Parti'ye, İYİ Parti'nin adaylarına, genel başkanına sanki savaşa gidiyormuşuz gibi her yerde zorluk çıkarılıyor.

Stantlarımıza saldırılar, kadın arkadaşlarımızı dövmeler, yaralamalar Türk milletinin kültürüne, ferasetine, irfanına Türk İslam kültürüne uymayan ne kadar öküzlük varsa bize yapılıyor.

Şimdi ben Meral Akşener isem bunları bunlara yediririm ama şu seçimin yapılmasını istiyorum. Çok yadırgadığım şeyler oldu. Cumhur ittifakı dışında oy kullanacaklara 'alçak' dedi. Kendisine misliyle iade ediyorum."

MİT'İN 2,3 MİLYAR TİKA'NIN 36 MİLYAR BÜTÇESİ VAR

"Ben TİKA'nın niye böyle ortaya çıktığını anlamadım. Binali Yıldırım çıktı dedi ki; 'Bu Meral Akşener TİKA'yı kaldıracak. Onun içinde FETÖ'den talimat aldı.' Hem kocaman kuyruklu yalan ve iftira var. Biliyorsunuz bana 2,5 yıldır FETÖ aşağı yukarı denildi.

Benim dokunulmazlığım yok. Varsa elinizde bilgi getirin, gereğini yapın, ahanda şurada tutuklayın kardeş. Sonra ben öncelikle dedim ki; 'Koskoca başbakansın yalan söylüyorsun.' Bir başbakana yalancı demek çok ağır bir şeydir, yaladı yuttu.

Bana bugüne kadar FETÖ'cü deyip de ispat edemeyen herkes iftiracıdır, hepsi şerefsizdir, alçaktır. Kereste gibi adamlar şerefsiz gibi gezmektedir. Bu adam bunu bana niye dedi?

Ben Türk milliyetçisiyim ya TİKA'yı Özal kurdu ya oradan beni vurmak için. TİKA'ya bir bakalım dedim, bu nasıl bir şey. 6,5 milyar dolar cebinizden çıkan para var. 8 milyar dolar, 37 milyar Türk lirası bir yılda harcıyor.

Sayıştay denetimi yok, sonuçta para uçmuş gitmiş. Bu arada saray var saray. Hani Sayın Erdoğan arada bir hurra oluyor ya Amerika'ya Osmanlı tokadı atıyordu.

Ey diyecekti hop şuraya gelindi Tillersonla 3,5 saat konuştular. Osmanlı tokadı beklerken 14 şeker fabrikası uçtu gitti. Sebep fabrikalar zarar ediyormuş. Bunların bir yıllık zararı sarayın 13 günlük masrafıyla eş değer"

ÖĞRETMENLERİ ATAYACAĞIZ

Farklılıkları ortadan kaldıracağız. Sözleşmeliyi, kadroluyu, ücretli öğretmen, performans meselesi, iyi öğretmen kötü öğretmen, iyi okul kötü okul devlet, özel okul bütün bunların hepsini kaldıracağım.

Nasıl Aziz Sancar, Mardin Lisesinden mezun olup Nobel ödülü aldıysa, şu meydanda kaç tane Aziz Sancarlar var onların yolunu açacağız" diye konuştu.

4 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI İŞSİZ

"Turizm gitti gümbürtüye herkesle kavgalı, kim nereye geliyor? İç turizm millet fakirleşti. Türk tarımını bilerek taammüden bitirilmiş. 2010 yılına kadar Türk tarımının gayri safi milli hasıladaki yeri 85 milyar dolar.

Bugün buraya hangi şartlarda geldiğinizi biliyorum. Adaylarımızı hastanelere propaganda amaçlı hastaları ziyaret etmelerine müsaade edilmeyen bir dönemdeyiz.

Olağanüstü hal şartlarında seçime gidiyoruz, ama bu arkadaşlar korkudan ölüyor.

Zaten eşit değil. Herkes herkesi tehdit ediyor da benim gibilere vız gelip tırıs gidiyor. Ben biraz mizah katarak anlatıyorum ama bunların hepsi ağlanacak meseleler.

Öyle bir durumdaki Türkiye, 4 yıllık üniversite mezunları işsiz. Annesinin bababasının karşısında başı önde. Abuk sabuk harcamalar, 65 milyar dolara meşhur bir Kanal İstanbul yapmaya çalışıyorlar.

Sayın Erdoğan'a göre bizim aklımız yetmiyor. Öyle bir çılgın proje. Peki bu 65 milyar doları oraya gömdün Türkiye'ye getirisi ne olacak? Süveyş Kanalı'na Mısır 9,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptı.

Mısır'a getirisi 13,5 milyar dolar. 65'in neyi var, atta. Paralarınız attaya gitti. Andolsun şart olsun ki Cenab-ı Hak bana nasip etsin kuruşunu o atılan ceplerden almazsam namerdim."

3 ÇOCUK DİYE DALGA GEÇİYORLAR

Bizim hayvan yetiştiricisi içinde önemli, şeker için de önemli. Sayın Erdoğan 3 çocuk diyordu, itirazım olmadı, iyi bir şeydi. Meğer bizle dalga geçiyormuş.

Nişasta bazlı şekeri yedirin, bilim adamı diyor ki kısırlık yapıyor. Zürriyetinize göz dikmişler, sonra 3 çocuk diye dalga geçiyorlar.

Bu şeker fabrikalarını satın alanlara miting alanlarından seslendim Cumhurbaşkanı olduğum gün geri alacağım, elinizi oraya sakın sokmayın."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 08:58
YORUM EKLE