Meral Akşener'den Kaynak Tartışmalarına Yönelik Açıklama! Suriyelileri Ülkelerine Göndereceğim

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener düzenlediği bir mitingde ekonomi konusuna değindi ve hükumetin ekonomi politikasını eleştirdi. Gençlere iş ve aş sağlanacağını vurgulayan Meral Akşener, vaatlere kaynak konusuna yönelikte açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA 17.06.2018, 16:32 17.06.2018, 16:33
Meral Akşener'den Kaynak Tartışmalarına Yönelik Açıklama! Suriyelileri Ülkelerine Göndereceğim

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Bursa Gökdere Meydanı'da bir miting düzenledi. Burada vatandaşlara seslenen Meral Akşener ekonomi ve projelere kaynak konusuna açıklamalarda bulundu. 

MERAL AKŞENER'DEN EKONOMİ AÇIKLAMASI

Meral Akşener yapmış olduğu konuşmasında, açıklamış olduğu projelere kaynağı nereden bulacaksın tartışmalarına değindi. Konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Adayı Akşener, Suriyeliler, makam araçları ve TİKA gibi kurumlardan örnekler verdi. 

Yabancı ülkelere yapılan okul konusunda da açıklamalarda bulunan Meral Akşener, bu hizmetlerin önce Türkiye'de yapılması gerektiğini söyledi. Gençlere iş ve aş vereceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ekonomiye dair konuşmasını sizlere aktarıyoruz. 

MERAL AKŞENER'İN KONUŞMASI

''Gençlerimize ya iş vereceğiz, ya maaş bağlayacağız. Ekonomik vaatler için sadece kaynağı bana soruyorlar. Tam 4 milyon Suriyeli mülteci var. Herkes vatanında mutlu, herkes vatanında özgürdür. İlk iş olarak Suriye ile olan ilişkileri düzelteceğiz. Suriyeli kardeşlerimizi memleketlerine geri göndereceğiz. Emevi Cami’sinde namaz kılınamadı ama biz seneye Ramazan Ayı'nda, Suriye'de kardeşlerimizle iftar yapacağız. Suriyelilere 150 milyar TL para harcadı bunu kaynak olarak koyalım cebe. Lüks araç kiraları var, bakanların çocuklarının bindiği 8 milyar TL bunun gideri; onu da koyun cebe. TRT'yi satacağım dedim. Sizin cebinizden her yıl 2,5 milyar TL çıkıyor. Ahmaklar para kazanıyor sizin üstünüzden. Onu da atın cebinize. Sayın Binali Yıldırım, bana birden bağırmaya başladı ‘TİKA'yı satacak' diye. Satmayacağız, ama inceledik. TİKA yıllık 8 milyar dolar para harcıyor. 6,5 milyar dolarını halk veriyor. Bunları nereye harcadılar diye baktığımızda faturası yok. Ama baktık ki Kamboçya'ya okul yapmışlar, Muş'taki okullarla karşılaştırdık bu okulları yazık bizim milletimize yazık! Ben her yerde söylüyorum, Türkiye'nin potansiyeli var. Genç, eğitimli, üretken nüfusa göre eğitim sistemi tanzim etmemiz lazım. Seçime gidiyoruz. Son 1 haftadır sanki seçime değil, savaşa gidiyormuşuz gibi davranıyorlar. Biz sadece bir seçime gidiyoruz.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)