Meral Akşener: İşsizlere İş Bulana 500 TL Vereceğim, YÖK'ü Kapatacağım ve TRT'yi Satacağım

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener yapmış olduğu açıklamalarında cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde yapacaklarını aktardı. Projelerini bir bir sıralayan Cumhurbaşkanı Adayı Akşener'in yapmış olduğu konuşmayı sizlere aktarıyoruz.

POLİTİKA 07.06.2018, 19:03
Meral Akşener: İşsizlere İş Bulana 500 TL Vereceğim, YÖK'ü Kapatacağım ve TRT'yi Satacağım

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Yalova'da halkın karşısına çıktı. 

Burada seçim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Meral Akşener ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu. 

HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener yapmış olduğu konuşmasında Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'ndan daha çok alacaklarını iddia etti. Konuşmasında ayrıca hükümeti eleştiren Meral Akşener yönetimin değişmesine dair görüşlerini paylaştı. ''16 yıldır bu arkadaşlar iktidarda. 2008'e kadar eski hükümetin aldığı önlemleri uyguladılar. Sonra contayı yakmaya başladılar. Sanayi şehri, turizm şehri diyebilirdik Yalova için eskiden ama bugün maalesef öyle diyemiyoruz. Türkiye'de bir rejim değişikliği yapıldı. Bütün yetki tek adama verildi. Seçime giderken ben bazı sorular sormaya başladım, hepsi şaşırdı.''

GENÇLERE İŞ BULANA KADAR 500 TL

Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi halinde yapacağı icraatlar hakkında bilgi veren Meral Akşener işsizlik konusuna dair çözüm önerisini sundu. İş bulmak devletin görevi diyen Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

''Bir ülkenin kalkınması için gençlerin iş bulması lazım. Devlet eğer gencine iş bulamıyorsa onun ayıbıdır. O yüzden ‘biz gençlere iş bulana kadar 500 lira vereceğiz' diyoruz. Buna çok bozuldular ‘o parayı nereden bulacaksın' dediler. Sizin paranızla keyif çatan bakanlara, bakan çocuklarına ‘inin o arabadan aşağı' diyeceğim, para çıkacak.''

'YÖK'Ü KAPATACAĞIM, TRT'Yİ SATACAĞIM'

Konuşmasında ayrıca YÖK ve TRT ile ilgili yapacaklarını söyleyen Meral Akşener, seçilmesi halinde YÖK'ü kapatacağını ve TRT'yi satacağını ifade etti. 

''Yine söylüyorum YÖK'ü kapatacağım, TRT'yi satacağım. Dayanışma fonu kuracağız, borçları bir defaya mahsus ödeyeceğiz dedik. Ona da bozuldular. Bu kredi kartı mağdurlarının bir defaya mahsus parası yüzünden kavga çıktı. Bizim projelere karşı çılgın projeler çıkardılar. Soruyorum meşhur proje Kanal İstanbul 65 milyar dolara mal oluyor. Peki Türkiye'ye bu yapıldıktan sonra ne kadar gelir getirecek? Kimse bilmiyor. Bunun cevabını alana kadar her yerde konuşacağım.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)