MGK Sonuç Bildirgesi Yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapıldı. MGK toplantısının ardından yayımlanan yazılı açıklamayı siz okuyuculaırmızla paylaşıyoruz.

MGK Sonuç Bildirgesi Yayımlandı!

Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Türkiye'nin güvenliğine ilişkin önemli görüşmeler yapıldı. 

3 saat 15 dakika süren toplantının ardından toplantıda görüşülen konulara dair yazılı bir açıklama yapıldı. 

MGK BİLDİRGESİ YAYIMLANDI

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı kapsamında alınan ve görüşülen kararlara yönelik yayımlanan bildirgede seçim  güvenliği, Filistin konusu, terör ve Suriye konusu ile Ege ve Doğu Akdeniz konularına dair alınan kararlar açıklandı. MGK toplantısı kapsamında alınan kararları sizlere aktarıyoruz. 

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yapılan yazılı açıklama;

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ile 27. dönem milletvekili genel seçiminin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleştirilmesi için alınan tedbirler hakkında kurula bilgi sunuldu.
Türkiye'nin her zaman her alanda Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceği. bu desteğin önümüzdeki günlerde de BM ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere tüm uluslararası platformlarda sürdürüleceği teyit edilmiştir.

Proje terör örgütlerine açık ve gizli destek veren, teröristleri korumak için her türlü bahaneyi üreten ülkelerin, terör örgütleri arasında ayrım yapmadan uluslararası hukuka uygun hareket etmeleri gerektiği ifade edilmiştir.

Terörle mücadele ve Suriye başlıkları görüşüldü.

Ege ve Doğu Akdeniz'deki kışkırtmalarda uluslararası antlaşmalardan doğan hakların kullanılmasında tereddüt edilmeyeceği vurgulandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 20:51
YORUM EKLE