MHP Aday Adaylarını FETÖ İncelemesine Alacak

Milliyetçi Hareket Partisi'nde 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. dönem Milletvekili Genel seçimi için aday adayı başvurularının incelemeye alınacağı ifade edildi. Söz konusu parti içerisine FETÖ'cülerin sızmaması için bu detayların göz önüne alındığı belirtildi.

POLİTİKA 05.05.2018, 16:53
MHP Aday Adaylarını FETÖ İncelemesine Alacak

Milliyetçi Hareket Partisi kurmayları tarafından yeni bir kural alındığı ifade edildi.

Söz konusu 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekili aday adaylığı başvurularında sayının 1815'e çıkmasıyla beraber bu başvuruların incelemeye tabii tutulacağı belirtildi.

Başvruları incelemeye alan bir grup çalışmalarına ilk olarak FETÖ olmakla beraber diğer örgüt üyeleri ile bağlantısı olanların parti içerisine sızmaması adına hummalı bir çalışma sergiliyor ve yoğun araştırmalar yapılıyor.

Diğer yandan başvuruların 7 Mayıs Pazartesi gününden sonra MHP Genel Başkan yardımcıları Edip Semih Yalçın ve Feti Yıldız ile Genel Sekreter İsmet Büyükataman'dan oluşan Milletvekili Aday Adayı Değerlendirme Komisyonu tarafından detaylı olarak incelemeye alınacağı belirtildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)