MHP'den İYİ Parti'ye Yanıt Geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmail Büyükataman'dan MHP Lideri Bahçeli'nin sözlerini sert dille eleştiren İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray'a yanıt geldi. Bahçeli'nin yaptığı açıklama sonrasında değerlendirme yapan Çıray Bahçeli'ye yönelik olarak sert ifadeler kullanmıştı. İşte konuyla alakalı olarak tüm detaylar sitemizde...

POLİTİKA 23.07.2018, 16:32
MHP'den İYİ Parti'ye Yanıt Geldi!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmail Büyükataman'dan Aytun Çıray'a yanıt geldi.

MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamaları sonrasında eleştiride bulunan Çıray'dan eleştiri gelmişti.

Bu konuyla alakalı olarak MHP Genel Sekreter Büyükataman'dan yanıt gecikmedi.

Büyükataman yaptığı açıklamada ise;

"Aytun Çıray isimli siyaset bezirganına sormak isterim: Genel Başkanı Hanımefendiye çok ağır hakaret eden partilisine cevap vermiş midir? Verdiyse ne demiştir?

Vermediyse neden beklemektedir? Yoksa başka beklentileri mi vardır? Anladığımız kadarıyla Çıray, bundan bir önceki partisi olan CHP’de alıştığı komitacılık alışkanlığını yeni partisinde sürdürme kararındadır.

Bu kendi meselesidir. Ancak edep sınırlarını aşmamalıdır" dedi.

Türk toplumunun değer yargıları ve kültürel birikimi bir bütün olarak değerlendirildiğinde, içinde yaşadığımız toplumda partilisinin hanımefendiye söylediği sözün ne anlam ihtiva ettiğini Aytun Çıray gayet iyi bilmektedir." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Büyükataman yaptığı açıklamalarda ise;

Bilindiği üzere bu kavram, demokratik kılıfa büründürülmüş bölücü bir jargondur. Daha açık bir deyişle HDP ağzıdır.

Anlaşılacağı üzere Çıray, terör örgütünün diliyle ve üslubuyla konuşmaktadır. Bir kere daha anlaşılmıştır ki İP’teki terörist sevicilik had safhadadır.

Henüz genç bir parti olmasına rağmen İP’te bazı geleneklerin oluştuğu ve yerleşik bir hâl aldığı anlaşılmaktadır.

Bunlar içinde en önde geleni, bölücü-Kürtçü-terörist çizgiye öykünme, taklit etme ve kopya çekmedir.

Eğer Aytun Çıray demokrasi dersi almak istiyorsa, partimizin siyaset ve liderlik okuluna müracaat ederek mezkur konularda ders alabilir.

Fakat bizim okulumuzda Türkiye demokrasisi veya Türkiyelilik kavramlarıyla karşılaşmayacağını şimdiden hatırlatmak isteriz.

Türk demokrasisi'nin yıkılmaz kalesi olan ve Türk Milleti'nin yegâne teminatı olan MHP’de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş değerleri ile kadim Türk tarihinden süzülüp gelen Türk devlet gelenekleri ve Türk millî kültürü, kendisini karşılayacaktır.

Bu sebeple eğer müracaat edecek olursa, yapmayı iyi bildiği, gömlek değiştirerek gelmesini kendisine tavsiye ederiz" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)