MHP Lideri Bahçeli'den 24 Haziran'ın Ardından Erken Seçim Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 24 Haziran seçimlerinden sonra erken seçimin olabileceği hakkında bir açıklama yaptı. Devlet Bahçeli açıklamalarında TBMM'de uyum sağlanamaması durumunda erken seçimin düşünülebileceğini ifade etti. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

MHP Lideri Bahçeli'den 24 Haziran'ın Ardından Erken Seçim Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli NTV-Star ortak yayınında çeşitli açıklamalarda bulundu. MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli buradaki açıklamalarında AK Parti ile oluşturdukları Cumhur İttifakı’nın devam etmesi gerektiğini belirterek, TBMM’de başarı için ölçütün 301 vekil ve üstünün olduğunu ifade etti.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye cumhurbaşkanının Meclis’te çoğunluğun desteğini alamaması durumunda ne olacağı soruldu. Bunun üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir açıklama yaptı.

MHP Lideri Bahçeli açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı ile meclis uyumlu çalışmayacak bir konuma geldiği vakit bu anayasa değişikliği içerisinde bunlarında çıkış yolları olduğunu ve onların da hayata geçeceğini ifade ederek bir taraflı erken seçimin düşünülebileceğini ifade etti. 

ERKEN SEÇİM İHTİMALİ KONUŞULDU MU?

Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Cumhur İttifakı’nın TBMM’de yeterli çoğunluk sağlayamaması durumunda ne olacağını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yeni bir erken seçim ihtimalini konuşup konuşmadığı da soruldu. Devlet Bahçeli bu soruya da şöyle yanıt verdi:

"Bunlar yasaların tanzimidir. Kilitlenme olduğunda yasa yetki veriyor; Cumhurbaşkanına da veriyor Meclise de veriyor yetkiyi"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE