MHP Lideri Bahçeli'den ABD'ye Sert PYD ve Ödül Tepkisi

MHP Lideri Bahçeli, ABD'nin PYD ile olan ilişkisi ve PKK elebaşları için ödül koyması konularına dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda sert ifadeler kullanan MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz.

POLİTİKA 08.11.2018, 20:14
MHP Lideri Bahçeli'den ABD'ye Sert  PYD ve Ödül Tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin PKK'nın üç üst düzey ismi için ödül koyduğunu açıklamasının ardından konuya dair ilk açıklamasında bulundu. 

Bu konuda ABD ile Türkiye arasında geçmişten günümüze yaşanan ilişkiler hakkında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, PKK, PYD ve FETÖ'nün aynı çizgide olduğu vurgusunda bulundu. 

DEVLET BAHÇELİ'DEN SERT AÇIKLAMALAR

MHP Lideri Devet Bahçeli kendisine ait Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. 

Türkiye'nin Suriye'nin Münbiç kentine yönelik adımları sonrası ABD tarafından gelen PKK açıklamalarına değinen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, ABD'nin hareketlerinin takip edileceğini söyledi. ABD'nin istemesi halinde bu canileri anında bulacağını ifade eden MHP Lideri şu paylaşımlarda bulundu. 

MHP Lideri Bahçeli'nin Twitter Paylaşımları

ABD stratejik amaçlarını icra etmek amacıyla bazen küresel hakem,bazen küresel hakim,bazen de küresel hükümranlığa soyundu.Kıtalar arası tırmandırdığı istikrarsızlığı yönetmek,anlaşmazlıkları önce bileyip sonra köreltmek için bütün imkan ve kabiliyetiyle sahaya ve araziye yöneldi

Türkiye, ABD'yle 1945 baharında yapılan San Francisco Konferansı'ndan beri dalgalı bir seyir, inişli çıkışlı bir süreç, sabır ve sinirleri gerip gerip yumuşatan bir ilişki safhası yaşadı. Adımıza müttefik dendi, ne var ki iki ülke arasındaki sorunlar hiçbir zaman eksilmedi.

Stratejik ve model ortaklığı içinde buluştuk, dostluk ilişkisiyle avunduk;her seferinde hayal kırıklığına, her defasında heyecan kısırlığına savrulduk. ABD'yle Türkiye'nin tarihsel ve egemenlik çıkarlarının bugünkü kadar cepheleşip cendereye girmesine hiçbir dönemde de şahit olmadık

ABD'de Kongre ara seçimleri 6 Kasım'da yapıldı. Demokratlar Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu ele geçirdi. Trump sıkıştı, siyaseten zora girdi, dara düştü. Senato'daki üstünlüğü ise kendisini bir nebze de olsa rahatlattı.

Önemli olan ABD'nin bundan sonra Türkiye'yle ilişkilerini nasıl ve ne şekilde tesis edeceğidir. Bunu kararlı bir şekilde takip edeceğiz.

PKK'lıların başına ödül koydular. Halbuki, malum üç teröristin adres ve koordinatlarını en iyi bilen ABD'dir. İsteseler bu canileri elleriyle koydukları gibi bulurlar.

ABD'nin maksadı başkadır, senaryo farklıdır. Yeni bir cambaz oyunu sahnededir. Akıllarınca YPG'yi sivriltip PKK'yı sobeliyorlar. Çok iyi biliyorlar ki; PKK=YPG'dir.

Hatta PKK=FETÖ=YPG'dir. PKK'lı teröristlerin başına ödül koymuşken, FETÖ'cüleri ne yapacaklar, hasıraltına nasıl itecekler? ABD ödül koymasına koysun, fakat terörle mücadelemize gölge düşürmesin, YPG ile FETÖ muhafızlığına heves etmesin.

Güney sınırlarımız boyunca sözde büyük Kürdistan (yani büyük İsrail) kuracaklarını sanıyorlarsa, Türk milleti ve Türkiye bu hıyanete asla izin ve icazet vermeyecektir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)