MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Flaş Öcalan Açıklaması!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Bahçeli gündemde bulunan konulara yönelik olarak değerlendirmelerde bulundu ve Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesi konusunda fikrini söyledi.

POLİTİKA 11.05.2019, 13:19
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Flaş Öcalan Açıklaması!

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

YSK'NIN YEDİ ÜYESİNİ ÇETE OLARAK SUÇLADI

YSK'nın üzerinde yeniden tartışmaları değerlendirip karara bağlayacak bir herhangi bir kurum yoktur, saygı duymak gerekir. Kılıçdaroğlu çok hırçın bir üslupla tartışma zemini açtı, YSK'nın yedi üyesini ‘çete' olarak suçladı. Bu kadar kırıcı, karıştırıcı konuşmayı yapan kişi dokunulmazlık zırhına bürünmemeli, önünü açmalıdır.

YSK'nın bu incitici davranış karşısındaki hakkını koruyabilmek açısından dokunulmazlığın kaldırılması noktasında talepte bulunabilir. Fezleke ile bir genel başkanı TBMM'ye taşımak yerine kendisinin iradesiyle TBMM'ye gelmesini demokratik açıdan daha ahlaki bulduğumu ifade etmek için teklifte bulundum.

İSTANBUL'DA YAŞAYAN 16 MİLYON İNSANININ HEMŞERİLERİ HEP ANADOLU'DADIR

Hemşerilik ruhunun hareket geçirme suretiyle bu katkıyı sağlayabileceğimiz inancını düşünerek,15 ilimizi yani 250 binden fazla İstanbul'da hemşerisi bulunan illerimizi esas alarak bir çalışma başlattık.

Anadolu'da bu illerimizden kimi kim ne kadar tanıyorsa, eşi, dostu, akrabası kimi varsa, hangi köy, mahalle, ilçeden ise İstanbul'a gitmek suretiyle Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları, seçimin önemini ve bu seçimde Binali Yıldırım beyin kazanması noktasındaki düşüncesini paylaşacak. Bunu “Hemşeri harekatı” olarak nitelendirdik,

BİZİM GÖNÜL GÖNÜLE GELMEMİZ LAZIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak bir miting programı mı, miting mi, kapalı toplantı mı olur, yoksa kapı çalmak suretiyle gönül çalmayı birbiriyle kaynaştırarak bir yol bulmalıyız. Onun için mitingde göz göze geliyorsunuz da gönül gönüle gelemiyorsunuz. Bizim gönül gönüle gelmemiz lazım

24 HAZİRAN'I İPTAL ETTİNİZ, 2015'İ İPTAL ETTİNİZ

Sayım sonunda aradaki oy 28 bin oydan 13 bine düşünce şaibeler olduğu ortaya çıkıyor. Oyların bu kadar aşağı düşmesinin sebebi üzerine konuşacağı yerde kalkıp, ‘orada dört pusula var. Onu iptal ediyorsanız bunları da iptal edin' diyorlar. Hele bazıları var neredeyse siyaseti ve demokrasiyi kapatacak, seçimleri lağvedecek.

Efendim filan tarihten itibaren seçimler iptal edilmelidir diyor. Seçimler iptal edildikten sonra ne olacak? 24 Haziran'ı iptal ettiniz, 2015'i iptal ettiniz… Geriye doğru giderseniz 1946'ya kadar var

TWİTTER'DA DA VAR HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

2014-2013 yıllarında Emre Uslu denen bir kişinin sloganı bu. Twitter'da da var her şey çok güzel olacak. Şimdi bunu herkes kullanıyor, bir de bütünleşenler var. Güroymak'a giderken orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken “Her şey çok güzel olacak” diyen bir eski cumhurbaşkanı var.(Abdullah Gül) FETÖ var, PKK'cılar var, siyasette çok değişik beklentiler içinde olanlar var. Slogan çok yanlış. Bana ille bir slogan diyorsanız, ‘İstanbul'da bu kadar gürleyen havada, yağmur bereket varken yıldırımlar çaksın' derim.

ÖCALAN

HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi birbiriyle karıştırmamak lazım. Bu bir talep meselesidir. Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır. Böyle bir durum karşısında Cumhurbaşkanının ifade ettiği şekliyle; çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır.

Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil'den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyüterek farklı noktalara getirerek hele hele PKK onun YPG'siyle onun HDP'siyle işbirliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanlar ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım

LİDERLİĞİ BU KADAR UCUZA ALMAMAK LAZIM

Üç defa kınıyorum tabirini kullanarak lider doğmaz. Liderliği bu kadar ucuza almamak lazım. Emek ister. Halkın kabulünü ister, sevgi, saygı ister. Onlar daha oluşmadan bir seçim döneminde birden parlatmalarla lider doğmaz.

Onun için Kemal Kılıçdaroğlu beyle bu arkadaşı mukayese ettiğiniz vakit Kılıçdaroğlu'nun heyecanı, tecrübesi, 8 yıllık birikimi, ısrarlı davranışı üste gelir diye düşünüyorum

CEM YILMAZ'I ARTIK SEVEMEM

Türkiye'de televizyonlar, olmayan sanatçıları olur hale getiriyorlar. O kadar yükseldikten sonra bir laf etmesi lazım. Onları dikkate almıyorum ben. Herkes Cem Yılmaz Bey'i sever ve çok güler. Ben ise onu görünce önce bir elbiseni değiştir derim. Kravat tak, hatta takma başka bir şeyler yap. Belediye seçiminde oy vereceksen git ver ama sana yönelmiş sevgiyi siyaseten istismar edip hepimizin alerjisini toplamaya vesile olma. Yüzde 49'u sevebilirsin ama yüzde 51'e de saygı duy. Ben, Cem Yılmaz'ı bundan sonra sevemem"

Yorumlar (0)