MHP Milletvekili İstifa Ederek İyi Parti'ye Geçti

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Koçdemir partisinde istifa ettiğini ve Meral Akşener liderliğinde ki İyi Parti'ye katıldığını açıkladı. Söz konusu istifa kararına ilişkin detayları haberimizde aktarıyoruz.

POLİTİKA 26.04.2018, 20:13 26.04.2018, 20:35
MHP Milletvekili İstifa Ederek İyi Parti'ye Geçti

Cumhuriyet Halk Partisi'nden 15 milletvekilinin İyi Parti'ye geçmesinin ardından İyi Parti'ye bir katılımda Milliyetçi Hareket Partisi'nden geldi. 

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir almış olduğu bir karar ile MHP'den istifa ettiğini ve İyi Parti'ye katıldığını duyurdu. Milliyetçi Hareket Partisi'nde yaşanan bu istifa ile MHP'nin milletvekili sayısı 35'e düşmüş oldu. İyi Parti'nin milletvekili sayısı ise 21 oldu. 

KADİR KOÇDEMİR KİMDİR?

MHP'den istifa ederek İyi Parti'ye katılan Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir 1964 doğumludur. İlk ve orta öğretiminin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yükseköğrenimini tamamlayan Koçdemir, lisans eğitimi ve idari staj konularında deneyim kazanmak adına Almanya'da bulundu. Kamu Diplomasisi Kursu ve Milli Güvenlik Akademisini bitiren Koçdemir Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. Türkiye genelinde çeşitli üniversitelerde ders ve konferanslar veren Kadir Koçdemir Ağrı Kaymakam adayı olarak başladığı mülki idare amirliği mesleğinde Şebinkarahisar, Eskipazar, Kulp ve Afşin Kaymakamı; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı; Burdur, Elazığ ve Eskişehir Valisi olarak çalıştı. 2013 Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Hazırlık ve Ajans Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)