MHP'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Sevimli Oldu!

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yerel seçimlere yönelik olarak detayları paylaştı. Buna yönelik olarak Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Serdar Sevimli olarak açıklandı.

POLİTİKA 15.11.2018, 15:08 Kerim Solak
MHP'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Sevimli Oldu!

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Serdar Sevimli olarak belirlendiğini duyurdu.

SERDAR SEVİMLİ KİMDİR?

1975 yılında Erzurum Pasinler'de doğmuştur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Pasinler'de tamamladıktan sonra 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

1999-2004 yılları arası Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında, Kardiyoloji ihtisasını tamamlamıştır.

Ayrıca uzman olmuştur ve 2005 yılında yardımcı doçent olduktan sonra 2009 yılında doçent olmayı başarmıştır.

2014 yılında profesör olarak genç profesörler arasına girdikten sonra Siyami Ersek Hastanesinde ritim bozuklukları üzerinde çalışmalar yaptımıştır.

sonra Atatürk Üniversitesine "Artimi Laboratuarı"nın kurulmasına öncülük etti. 2011 yılında Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu (TAVI) uygulamasının Türkiye'deki öncülerinden oldu.

Prof. Dr. Serdar Sevimli'nin saygın indekslerde taranan dergiler basta olmak üzere, yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayımlanmış 120'nin üzerinde makalesi, yurt dışı ve yurtiçi sempozyumlarda çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Sevimli, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)