Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayı İçin Kritik Gün Belli Oldu

Bilindiği gibi erken seçimler 24 Haziran'da gerçekleştirilecek. Seçim hazırlıkları sürerken muhalefet için aday trafiği hareketlendi. CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi arasında alt seviyelerde temaslar başladı. Bu görüşmeler liderler seviyesinde noktalanacak. Eğer liderler anlaşırsa 25 Nisan Çarşamba günü cumhur ittifakına karşı Cumhurbaşkanı adayı açıklanacak.

POLİTİKA 22.04.2018, 08:45
Muhalefetin Cumhurbaşkanı Adayı İçin Kritik Gün Belli Oldu

Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçime gidecek. Bu seçimlerde bilindiği gibi AK Parti ve MHP cumhur ittifakını kurdu.

Bu ittifakın adayı mevcut durumda görevde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Bu kapsamda muhalefet cephesinde de Cumhurbaşkanı adayı belirleme trafiği hızlandı. CHP ve Saadet Partisi isim konusunda görüşmelerini sürdürüyor. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Cumhurbaşkanı adaylığını açıklamıştı. Bu üç parti arasında alt seviyelerde ortak aday için temaslar başladı. 

PARTİ MECLİSİNDE GÖRÜŞÜLECEK

Konu ile ilgili olarak Karar Gazetesinin aktardıklarına göre CHP ile İyi Parti heyetlerinin bugün yapacağı görüşme ile Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu'nun yarın gerçekleştireceği zirve sonunda karara bağlanacak. Muhalefet cephesi tarafından ortak aday çıkarmama ya da CHP ve SP'nin tek aday konusunda alacakları karar salı günü CHP Parti Meclisinde görüşülecek. 

ADAYIN ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Gerçekleştirilecek olan Parti Meclisinden sonra karar açıklanacak. Bu bağlamda Çarşamba günü muhtemel ortak adayın açıklanması beklenmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
Özden GEMİC 1 yıl önce
Cumhurbaşkanı adayımız Didem Engin. .