Muharrem İnce: 24 Kasım'da Her Öğretmene Bir Maaş İkramiye Vereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Hatay'da mitingde açıklamalarda bulundu. Ayrıca İnce yaptığı açıklamalarla beraber her öğretmene 24 Kasım'da bir maaş ikramiye vereceklerini sözlerine ekledi. İşte detaylar.

Muharrem İnce: 24 Kasım'da Her Öğretmene Bir Maaş İkramiye Vereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Hatay'da mitingde açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı adayı İnce'nin açıklamalarından satır başları;

KEÇİÖREN'DE OTURACAĞIM DEDİ 1150 ODALI SARAY YAPTIRDI

Bu ülkede 2002'ye kadar devlet adamları vardı. Ecevit, Demirel, Erbakan, Türkeş devlet adamıydı. 2002'den sonra bir şeyler değişmeye başladı. Seçilir seçilmez ben milletvekili lojmanlarında oturmam dedi.

Keçiören'de milletle birlikte oturacağım dedi. Sonra gitti 1150 odalı saray yaptırdı. O yetmedi 5 tane de İstanbul'da yaptırdı. O yetmedi Marmaris'te yazlık saray yaptırdı. O artık 2002'deki Erdoğan değil, o saraylı ben milletin evladıyım.

Beraber yola çıktıklarından 'kardeşim' dediklerinden kimse kalmadı. Meydanlarda Rizeliyim dedi, Rize çayını beğenmedi beyaz çay içti. Sonra ben yerliyim dedi ama 95 yıllık cumhuriyet ilk kez onun döneminde toprak kaybetti.

Süleyman Şah Türbesi'ni kaybetti. Türkiye'nin geldiği durum bu. Herkesle kavga eden biri var, bir de yorgun adamın karşısında bir taze kan var. Türkiye'nin taze kana ihtiyacı var. Bibr deneyimli siyasetçi diyor ki, meydan doluysa sevinebilirsin balkon doluysa iş iyi demektir çatı doluysa kazandın demektir. 

SEÇİMİ KAZAYLA ERDOĞAN KAZANIRSA HEPİMİZ KAYBEDECEĞİZ

İlk kez bu seçimde 81 milyon kazanacak. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Kazayla Erdoğan kazanırsa hepimiz kaybedeceğiz. Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek. Dünyadaki yalnızlığımız devam edecek, dolar yükselecek. İnce kazanırsa umutlarımız tazelenecek. Böyle bir mitingi ilk kez yapıyorum, her taraf insan. 

OHAL'İ KALDIRCAĞIM

Cumhurbaşkanı olduğumda ilk bir haftadan başlayıp yapacaklarını anlatıyorum. İlk bir haftada yeminden sonra 7 gün içinde başlayıp 100'üncü günde bitecek işlerim. Bİr OHAL'i kaldıracağım. İki, Merkez Bankası özerk yapıya kavuşacak. 3. Bakanlar Kurulu'nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde atayacağım.

PASOLİG'İ KALDIRACAĞIM

Liyakat esas olacak, toplumu kucaklayacak. Terörle mücadele PKK, IŞİD, FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız mücadele edilecek. Erdoğan 2002'de iktidara geldiğinde Dünya Kupası'nda üçüncüydü. Bugün katılamıyoruz bile. Pasolig'i hemen kaldıracağım.

SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ ESAS OLACAK

Türkiye'nin Şam büyükelçisini hemen atayacağım. Suriye'nin toprak bütünlüğü esas olacak. Bizim projemiz zaten barış. Türkiye'de barış, bölgede barış, dünyada barış. Bağımsız, tarafsız adil bir yargı için cumhurbaşkanı salona girdiğinde ayağa kalkmayacak yargıçlar arıyorum. Hak arama ve özel hayatın gizliliği.

81 MİLYONUN HİÇBİRİNİN TELEFONU DİNLENMEYECEK

Sizlere namus sözü 81 milyonun hiçbirinin telefonu dinlenmeyecek.

KHK'LARLA İŞTEN ATILAN KARDEŞLERİM İŞİNE DÖNECEK

KHK'larla işten atılan kardeşlerim hakkınızda bir dava açılmışsa sonunu bekleyeceğiz. İşten atılmışsın hakkında dava yok, hemen işe döneceksin. Başta Kuleli Askeri Lise olmak üzere kapatılan askeri lise ve kurumları hemen açacağım.

MEDYA YASAĞI ÇIKARACAĞIZ YALAKALIK BİTECEK

Askeriyede FETÖ'cü var diye askeri liseyi kapatıyorsun. Medyayla ilgili yasalar çıkaracağız. Medya yalaka olmaktan vazgeçecek. Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz. Kamuda müdür olmanın, genel müdür olmanın kurallarını koyacağız.

EK GÖSTERGE VERECEĞİZ

Öğretmene, polise, hemşireye, din görevlisine 3 bin 600 ek göstergeyi vereceğiz. Ekonomiyle ilgili temel kurulların özerkliğini sağlayacağız.

ZİRAAT BANKASI KREDİLERİN YÜZDE 80'İNİ ÇİFTÇİYE VERECEK

Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz. Ziraat Bankası kredilerinin yüzde 80'ini çiftçiye verecek. Eximbank'ı yeniden düzenleyeceğiz. AB ile müzakereleri hızlandıracağız, hemen masaya oturacağız. Hemen bir Avrupa turu yapacağım. Bütün başkentleri gezip yeni Türkiye'yi anlatacağım. Hiçbir okula zorunlu bağış alınmayacak.

ÜCRETSİZ SINAV

Çocuklar hiçbir sınava ücretle girmeyecekler.

HER ÖĞRETMENE 24 KASIM'DA İKRAMİYE

24 Kasım'da her öğretmene bir maaş ikramiye vereceğiz.

MÜLAKAT KALKACAK

Mülakatı kaldıracağız. Çiftçinin mazotu 3 lira olacak. Asgari ücret 2200 lira olacak. En düşük emekli maaşı 1500 lira olacak. Biz size Kurban Bayramı'nda bir asgari ücret vereceğiz.

EYT'Yİ ÇÖZECEĞİM

Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğim. Spor yönetimi özerkleşecek. Çocuk bezindeki yüzde 18 KDV inecek. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE