Muharrem İnce Aday Olacak Mı? Açıklama Geldi

CHP'nin geçmiş dönemdeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamalarında adaylık tartışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Muharrem İnce Aday Olacak Mı? Açıklama Geldi

Muharrem İnce CHP’li siyasetçi Kemal Anadol’un eşi Seren Anadol’un İzmir’de düzenlenen cenaze töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce tören sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı ve adaylık tartışmaları hakkına değerlendirmelerde bulundu.

MUHARREM İNCE'NİN AÇIKLAMALARI

Kendi söyleminin net olduğunu ifadeden Muharrem İnce kimsenin kurtarıcı olmadığını yerel seçimlerin demokrasi mücadelesinin önemli bir ayağını oluşturacağını vurguladı. Bu konu hakkında İnce'nin açıkalamaları şöyle oldu:

"Bu yerel seçimlerden galip çıkarsak, kaybettiklerimizin bir kısmını geri alabiliriz, ya da geri almaya başlayabiliriz. Onun için bu yerel seçimler, demokrasi mücadelesi açısından, kaybettiklerimizin açısından çok önemli. Benim, teklifim sandık kurulmasıdır. Sandık deyince ‘ön seçim’ demiyorum. Eğilim yoklaması da olabilir.

İstanbul’un 39 ilçesine birer sandık kurulur, üyeler gider oyunu kullanır. Adı geçen arkadaşların hiçbiri rakibimi değil. Hepsi arkadaşımız, dostumuz. Kim aday olmak isterse müracaat eder. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına müracaat olmaz zaten. Öyle tartışmalar var ya. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına bugüne kadar kimse müracaat etmedi.

Bunun müracaatı olmaz. Bu işin kurtuluşu, 259 bin üyenin önüne sandığa koyarız, oradan kim çıkarsa adayımız olur ve onunla birlikte çalışırız. Ben bu görüşteyim. Bu görüşten başka hiçbir yerde ne adayım ne başka bir şeyim"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE