Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gülen İle Görüştüğü İddiasını Kitap İçerisinde Yer Alan Detaylarla Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir'de yaptığı mitingde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen'in 2000 yılında ABD'de görüştüğünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın olan isimlerden Nasuhi Güngör'ün kitabında yer alan detaylarla beraber kamuoyu ile paylaştı.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gülen İle Görüştüğü İddiasını Kitap İçerisinde Yer Alan Detaylarla Açıkladı

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir'de yaptığı mitinginde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen'in 2000 yılında ABD'de görüştüklerini açıkladı. Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde iddiasını bu sayede açıklamış oldu.

Ayrıca İnce bu detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın olan isimlerden Nasuhi Güngör'ün kitabında yer alan detaylarla kamuoyuna sundu.

Geçtiğimiz süreç içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak; "Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’le görüştü” ifadelerini kullanan ve bu söylemi Cumhurbaşkanı Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde bütün detayları kitapla beraber açıkladı.

Muharrem İnce TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitap içerisinde yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen’in görüştüğünün detaylarının olduğu bölümü paylaştı.

Muharrem İnce eline aldığı kitabın satırlarını okuyarak yaptığı açıklamalarda;

Yetmez! Şimdi elimde bir kitap var. Erdoğan’ın resmi, Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör. Erdoğan’ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı.

Yani buna güveniyor, bu dostu. Aldı TRT Haber Dairesi başkanı yaptı. Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89’uncu sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama kumandayı sakın duvara atma.

Erdoğan 2000 yılı mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.

Yani 2000 yılının Mayıs ayında Erdoğan’ın Fethullah Gülen ile görüştüğünü yakın dostu TRT Haber Dairesi Başkanı yaptığı kişi bu kitabı yazmış. Şimdi bana 100 bin liralık dava açmış.

Yani gözü doymaz, hep sürekli para istiyor. En sonunda diyeceğim ki Darphane’yi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari, taze çıksın. Muharrem İnce ‘ye 100 bin liralık dava açıyorsun da bu arkadaşını tekzip ettin mi sen?

Bu kitap ortada. Gazetecinin biri Erdoğan’a “kitap okuyor musunuz” dedi. “Hayır dedi kitap özeti okuyorum” dedi. Herhalde arkadaşları bu kısmı çıkarmış, özetini öyle vermişler ona.

Buna ne diyeceksin? Arkadaşın senin görüştüğünü söylüyor ona sesini çıkarmıyorsun da bana neden dava açıyorsun?" ifadelerinde bulundu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE