Muharrem İnce: Değişim Talebini Görmezden Gelmemek Lazım

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay için bir araya gelen ve imza sayılarıyla alakalı olarak çıkan tartışmalar hakkında Muharrem İnce ve delegeler Ankara'da bir otelde bir araya geldi. İşte yaşanan merak edilen tüm detaylar...

POLİTİKA 12.08.2018, 15:58 12.08.2018, 16:05
Muharrem İnce: Değişim Talebini Görmezden Gelmemek Lazım

Cumhuriyet Halk Partisi'nde olağanüstü kurultay talebinde bulunan delegelerin gelecek süreçte belirleyecekleri yol haritalarını belirlemek üzere Ankara'da bir otelde bir araya geldiler.

Orada gündemle alakalı olarak parti içi sorunlar ve parti dışında yaşananlarla alakalı olarak Muharrem İnce'den açıklamalar geldi.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları;

"Değişim talebini görmezden gelmemek lazım. Arkadaşlarımız bugün bir toplantı düzenlemişler, beni de davet ettiler.

Ben 30 yıl sonra ilk kez delege değilim. Davet ettiler, görüşlerimi anlatacağım. Bir tavsiyem olacak arkadaşlara onu söyleyeceğim ve ayrılacağım sonra.

Siyasi partiler kurultaylarında yöneticilerini seçer.

İki yıllığına seçilir bu yöneticiler. İki yıllığına seçilen genel başkan ve parti meclisi üyelerine, partinin kurultay delegeleri partinin tapusunu vermez, yönetme yetkisini verir. Tapu verilmiyor. Atatürk'ün partisinin tapusu bütün millete aittir. Şu anda Sayın Genel Başkana ve MYK üyelerine ait değildir.

Dolayısıyla partilerin yöneticileri kiracılardır. Ev sahibi biziz. Kiracı diyor ki Ben evi tahliye etmeyeceğim.

Kötü, hor kullanıyorsun evi, bakımını yaptırmıyorsun, çatısı akıyor.  Hayır, tahliye etmeyeceğim diyor. Boşaltmıyor evi.

Peki biz ev sahibi olarak evi tahliye etmiyor diye evi yakacak, yıkacak mıyız? Hayır. Arkadaşlara tavsiyem bu. Tamam, tahliye etmiyor olabilir. Kiracı, Ben tanımıyorum, 700-800 imza da getirseniz kurultayı toplamıyorum diyor. Bunu millete anlatacağız."

Ayrıntılar geliyor...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)