Muharrem İnce'den Başkan Erdoğan'a Damat Eleştirisi!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Başkan Erdoğan'a eleştiride bulundu ve Berat Albayrak üzerinden değerlendirmeler yaptı. İnce, twitter hesabı üzerinden ekonomiyle alakalı olarak ifadeler kullandı. İşte detaylar...

POLİTİKA 16.07.2018, 15:28
Muharrem İnce'den Başkan Erdoğan'a Damat Eleştirisi!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,twitter hesabı üzerinden ekonomiyle alakalı olarak ifadeler kullandı...

Ayrıca "Damat" olarak eleştirdiği Berat Albayrak'a yönelik açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce paylaşımlarında ise;

"1- Seçimin üzerinden 3 hafta geçti. Döviz kurları ve enflasyon yükseliyor, faizler artıyor. Biz, tekrar seçildikleri takdirde bu gelişmelerin yaşanacağını ısrarla belirtmiş, rakibimiz ise seçimden sonra hepsinin düşeceğini iddia etmişti.

2- Olumsuz gidişin artarak devam etmesinin en temel nedeninin kötü yönetim olduğunu ve bu yönetim değişmeden iyileşme beklenemeyeceğini defalarca ifade etmiştik. Durumu daha da kötü yapan gelişme, damadın Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasıdır.

3- Ben şimdi herkese ve özellikle şirket sahiplerine sesleniyorum. Damadını şirketinin CFO'su yapan bir patrona bankalar kredi verirler mi? Damadını ülkenin Hazinesinin ve Maliyesinin başına getiren bir Cumhurbaşkanı'na, piyasalar kredi verir mi? Doğal olarak vermez, vermeyecek.

4- Ne yazık ki, Türkiye bu kötü yönetimin maliyetini daha yüksek faiz, daha yüksek döviz kurları ve daha yüksek enflasyon olarak ödemeye devam edecek." ifadelerinde bulundu.

İNCE'NİN PAYLAŞIMLARI

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)