Muharrem İnce'den Çok Önemli Adaylık Açıklaması !

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 45 dakika görüşen Muharrem İnce adaylık hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Peki Muharrem İnce aday olacak mı? Haberimizde...

POLİTİKA 22.11.2018, 12:49 22.11.2018, 18:51
Muharrem İnce'den Çok Önemli Adaylık Açıklaması !

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve parti içinde genel başkanlık iddiasını sürdüren Muharrem İnce ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi 40 dakika sürdü.. Muharrem İnce görüşme sonrası açıklama yaptı.

İnce, son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını parti üyelerinin belirlemesi gerektiğini söylemişti. İnce ancak bu şartla İstanbul'a aday olabileceğini vurgulamıştı.

MUHARREM İNCE'NİN AÇIKLAMALARI

"Yerel seçimlerde birlikte çalışacağız başarılı olabilmek için var gücümle çalışacağımı anlattım. 89'da yaptığımız gibi örgütü dikkate alacağımızı aktardım.89'da ne yapmıştık. Sayın Nurettin Sözen İstanbul’da tek adaydı. tek adayla sandıktan çıktığımızda seçimi de almıştık. Bunun doğu olacağını kendisine anlattım.

51 günde 13 vilayete gidemedik. şimdiden sadık koyalım. üyelerimiz karar versin kimin aday olacağına. örgütü harekete geçirsek başarılı oluruz. Bunları sayın  genel başkana aktardım.illerden tekrar görüş istediklerini söyledi sayın genel  başkan. Muharrem ince kendine koltuk derinde değil, Türkiye derdindeyim. Sandık olmazda gel aday ol derlerse asla aday değilim. Eğilim yoklaması olursa İstanbul'da yarışa gireceğim.

Örgütün belirlediği aday miting yapabilmeli. Onun için acele etmemiz gerektiğini düşünüyorum örgütün gücünü arkasına alacak belediye başkan adaylarının başarılı olacağını düşünüyorum."

Yorumlar (0)