Muharrem İnce'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Bay Muharrem Deyip Durma Millet Sana Bay Bay Erdoğan Der

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir televizyon programına çıkmak istediğini yeniledi. Ayrıca İnce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak; "Sayın Erdoğan; Bay Muharrem deyip durma, millet sana bay bay Erdoğan der" dedi.

POLİTİKA 11.06.2018, 09:09
Muharrem İnce'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Bay Muharrem Deyip Durma Millet Sana Bay Bay Erdoğan Der

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İstanbul'da vatandaşlara seslendi.

İnce yaptığı açıklamarda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak eleştirilerde bulundu.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları;

EK GÖSTERGE VERECEĞİZ ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 TL OLACAK DİYORUZ

Bugün kampanyamızın 81. mitingindeyiz. İnsanlara tarıma dayalı sanayi, tarım alanlarını, meralarını, insan kaynaklarını atıl durumdan alıp işlevsel hale getireceğiz, hukuku tesis edeceğiz, Türkiye'de güven duyulan adalet olacak, uzay madenciliği, kuantum diyoruz, endüstri 4.0 diyoruz.

Fabrika diyoruz, gençlere iş diyoruz, emekliye asgari ücret tutarında bayramlarda maaş diyoruz, öğretmene polise 3 bin 600 ek göstergeyi vereceğiz diyoruz.

Asgari 2 bin 200 TL olacak diyoruz, özgür gençler yetiştireceğiz diyoruz, üniversite öğrencilerine 19 mayıs ve 29 ekimde 500 tl burs vereceğiz diyoruz.

SAYIN ERDOĞAN BAY MUHARREM DEYİP DURMA MİLLET SANA BAY BAY ERDOĞAN DER

Sayın Erdoğan; Bay Muharrem deyip durma, millet sana bay bay Erdoğan der. Ben seninle ekonomi, tarım, eğitim tartışmak istiyorum.

Benim olmadığım meydanlarda bana laf söylüyorsun, beğendiğin bir televizyon kanalında çık karşıma tartışalım. Ustayım diyorsun. Gördüm sen kek ustasıymışsın.

Ey benim AK Partili kardeşim kıraathane açacakmış çaylar, kekler beleşmiş. Ne diyor biliyor musunuz? Ben sizi iş sahibi yapamam ancak bir kek ile bir çay veririm. Akşam eve gidince ne yiyeceksin. Bedava kek ile çay içmek isteyenler Erdoğan'a oy versin.

Muharrem İnce'nin mitinglerinde nasıl oluyor da her partiden insan var, Kürt var Türk var, Alevi var Sünni var diyorlar. Bu nasıl oluyor diyorlar. Bir Afrika atasözü diyor ki: Eğer zebra, tilki, tavşan, aslan, kaplan, geyik hepsi aynı tarafa doğru kaçıyorsa o ormanda yangın çıkmıştır.

Matematik bilen adam ekonomiyi yönetir merak etmeyin. Bir de politikaları dürüst yapacaksın. Ziraat Bankası'nın görevi nedir, çiftçiyi kalkındıracaksın öyle değil mi?"

ARTIK O SARAYLI MİLLETİN EVLADI BENİM

Türkiye'nin yeni bir yüze yeni bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var. 16 yıl önce fakir fukarayı temsil ediyordu doğru. Artık o saraylı, milletin evladı benim.

1150 odalı sarayda 4 bin 500 liralık beyaz çay içiyor. Erdoğan beyaz Türk, ben ise zenciyim. Size demokrasi, özgürlük vaadediyorum.

Erdoğan kiminle kavga ettiyse o yükseldi. Faizle kavga etti faiz, dolarla kavga etti dolar, İnce ile kavga etti İnce yükseldi.

DEMİREL'İN YAPTIĞI KÖPRÜ 11 TL ERDOĞAN'IN KÖPRÜSÜ 114 TL

Bayram geliyor, bayramda Demirel'in yaptığı köprüden bedava, Erdoğan'ın yaptığı köprüden parayla geçeceksiniz. Demirel'in yaptığı köprüden 11 TL'ye geçiyorsunuz.

Erdoğan'ın yaptığı köprüden 114 TL geliş 114 TL dönüş para ödüyorsunuz. Dünyada ekonomik kriz yaşayan ülkelerden hiçbiri mevcut isimle krizden çıkamamıştır. Hep yeni bir isimle ekonomik krizden kurtulmuşlardır.

4 MİLYON SURİYELİ İÇİN 40 MİLYAR DOLAR PARA HARCANDI

Ankara'da saray var, İstanbul'da 5 tane var, şimdi Marmaris'e yazlık saray yaptırıyorsun. Fakir fukaranın parasıyla yapıyorsun bunu.

Buradan sözüm olsun, o yazlık sarayı engelli çocuklara tahsis edeceğiz. 4 milyon Suriyeli'ye 40 milyar dolar para harcadılar, sen o kadar parayı nereden bulduysan ben de milletim için parayı oradan bulacağım.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)