Muharrem İnce'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Sen Türk Ordusunun Şerefli Subaylarına Kumpas Kurulurken O Kumpasın Ortağıydın

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamalarla beraber kendisini "Apolet" tartışması üzerinden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak ifadelerde bulundu.

POLİTİKA 04.06.2018, 09:54 04.06.2018, 11:26
Muharrem İnce'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Sen Türk Ordusunun Şerefli Subaylarına Kumpas Kurulurken O Kumpasın Ortağıydın

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamalarla beaber Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak ifadelerde bulundu ve "apolet" tartışmasına yönelik ifadeler kullandı.

Muharrrem İnce'nin açıklamalarından satır başları;

İki gündür bir tartışma var. Partinin iftar yemeği. Beni eleştiriyor Erdoğan, general de alkışlıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin disiplin kanununun 20. maddesi belli.

Siyasi parti faaliyetlerine katılamaz diyor. İhraç talebidir. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu Bandırma'ya gittiğinde o gün karşılayan subaylara ceza verdiler.

Çanakkale'de Engin Alan ayağa kalkmadı diye Erdoğan hapse attırdı. Benim hapse attırmak gibi bir niyetim yok. Ben senin gibi değilim ama o generalin apoletlerini sökeceğim.

Sen milletin generalisin. Erdoğan'ın generali değilsin. Bana diyor ki, 'Sökemezsin apoletlerini'. Sayın Erdoğan sen İlker Başbuğ'a terörist demiş adamsın.

Sen Türk ordusunun şerefli subaylarına kumpas kurulurken o kumpasın ortağıydın, savcısıydın. Ordu milletin emrine girecek.

Sana söylüyorum. Kahramanlık peşine taslama. Kandil'de terörist falan kalmadı. Boşalttılar orayı. Seçime yakın çakma kahramanlık hikayesi uydurma sakın.

Kamu görevlileri, değerli kardeşlerim. Size yalan söylüyorlar. Muharrem İnce gelince sizi işten çıkartacak. Yok böyle bir şey.

Garibanın ekmek parasıyla uğraşmam. Tepedekileri değiştirecek misin? Hepsini değiştireceğim. Okulda öğretmen, okulda müdür neden değiştireyim? Hepsi meslektaşım.

Valileri Tabii değiştireceğim. Onlar vali değil ki, onlar il başkanı. Doğu'da, Güneydoğu'da insanlara nasıl baskı kurduklarını biliyorum" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)