Muharrem İnce'den Özel Uçak Açıklaması: Kanun Dinlemiyor...

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamalarında özel uçak vurgusunda bulundu. Muharrem İnce açıklamalarında kendisinin özel uçakla mitinge geldiğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yasalara göre kullanmaması gereken devletin uçağı ile geldiğini ifade etti. Ayrıca İnce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kanun dinlemediğini iddia etti.

Muharrem İnce'den Özel Uçak Açıklaması: Kanun Dinlemiyor...

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kahramanmaraş'ta çeşitli konularda bir konuşma yaptı. Muharrem İnce açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devlet uçağını kullanarak mitinge geldiğini ifade etti.

Muharrem İnce konu ile ilgili açıklamalarında kendisinin özel uçak kiralayarak geldiğini ve parayı da bağışlar sayesinde bulduğunu ifade etti. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise İstanbul'a Türkiye Cumhuriyeti yazan uçakla geldiğini vurguladı.

"HERKES KANUNA UYACAK"

Muharrem İnce bağışlardan gelen paraları kullandığını kanuna göre seçime 10 gün kala devletin uçağının kullanılmaması gerektiğini ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanunlara uymadığını kendisinin cumhurbaşkanlığı döneminde herkesin kanuna uyacağını belirtti. Muharrem İnce'nin açıklamaları şöyle oldu:

"Ben buraya özel uçak kiraladım da geldim. Parayı nereden buldum, sizin bağışlarınız. Dün Erdoğan, İstanbul'a Türkiye Cumhuriyeti yazan uçakla geldi. Ben ise sizin verdiğiniz paralarla kullanıyorum. Ortada kanun var mı, var. Kanun 10 gün kala devletin uçağını kullanamazsın diyor. Adam kanun falan takmıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda kanunlara herkes uyacak."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 15:12
YORUM EKLE