Muharrem İnce: Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Moralinizi Bozmayın, Bunlar Ufak İşler

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçimler dolayısıyla Edirne'de düzenlediği mitingde emeklilikte yaşa takılan vatandaşlara yönelik açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce seçilmesi durumunda bu sorunların çözüleceğini söyledi. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin konuya dair açıklamalarını haberimizde paylaşıyoruz.

POLİTİKA 09.05.2018, 19:07
Muharrem İnce: Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Moralinizi Bozmayın, Bunlar Ufak İşler

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Edirne'de halka seslendi. 

Edirne'de yapmış olduğu konuşmasında seçim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Muharrem İnce çok sayıda vatandaş tarafından yakından takip edilen EYT konusuna dair de planlarına ilişkin ipuçları verdi. 

MUHARREM İNCE'DEN EYT AÇIKLAMASI

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlara yönelik yapmış olduğu açıklamalarında, bu vatandaşların canlarını sıkmamaları gerektiğini söyledi. Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçilirse bu sorunların çözüleceğini söylediği konuşmasında EYT hakkında şu ifadeleri kullandı. 

"Emeklilikte yaşa takılanlar moralinizi bozmayın , canınızı sıkmayın. Bunlar ufak iş ufak. Önce toplumsal huzuru bulacağız, birbirine hakaret etmeyen, huzur dolu bir toplum olacağız. Ben bu ülkenin çocuklarına fizik anlattım, elektronik, mekanik anlattım. Bugün benim akıllı çocuklarım ülkeyi terk ediyor. Umutlarını yitirmişler bunu hep birlikte çözebiliriz. Şunu unutmayın, bunu kim çözer biliyor musunuz? Bunu yüreğinde insan sevgisi olanlar çözerler."

EYT'LİLER BU KONUDA ADIM ATILMASINI BEKLİYORLAR

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar bu konuda uzun zamandır bu konuda adım atılmasını bekliyorlar. Yaş şartı nedeniyle emekli olamadıklarını ifade eden emekliler iş bulmakta da zorluk çektiklerini ifade ederek mağdur olduklarını söylüyorlar.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (41)
Deniz 1 yıl önce
Akp oy verecektim ama emekli yasi dusurecekse chp oy vericeğim
cengiz 1 yıl önce
helal sana i̇nşAllah sen seçilirsin.
fazilet 1 yıl önce
Emeklilik hakkımızı gasp edenlere oy yok oyum muarrem inceye
Necmeddin Saraç 1 yıl önce
Adamsın.İşte bu 57 oyum var hepsi benim sözüme bakar bunların içerisindede yaşa takılanlar var hepimiz oyumuzu sana verceğiz Muharrem ince seni EYT başkan yapacak buna adın gibi emin ol
Reşat Öz 1 yıl önce
Oyumuz Sn. İnce ye, EYT lilerin umudusunuz
Turan 1 yıl önce
Adamsın sn. İnce adamsın şerefime oyum senin...
Şahin 1 yıl önce
12 yıldır yaş bekliyorum, tabiki oyumuz sn. inceye
Mehmet Demirok 1 yıl önce
Bende bir EYT li olarak TAMAM diyorum kalın sağlıcakla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın