Muharrem İnce İzmir'de Halka Seslendi (Asgari Ücret, Emekli Maaşı, Burs, Ekonomi, ve Sınav Ücretleri)

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışmalarına hız verdi. Seçimlere kısa bir süre kala İzmir'de halkın karşısına çıkan Muharrem İnce seçim vaatlerini aktardı. Muharrem İnce'nin konuşmasının satır başlarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

Muharrem İnce İzmir'de Halka Seslendi (Asgari Ücret, Emekli Maaşı, Burs, Ekonomi, ve Sınav Ücretleri)

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir'de halkın karşısına çıktı. Burada seçim çalışmaları kapsamında açıklamalarda bulunan Muharrem İnce seçim vaatlerini açıkladı. 

24 Haziran seçimlerinin ardından cumhurbaşkanı olması halinde yapacakları icraatlara değinen Muharrem İnce, asgari ücret, yardımlar, ekonomi, faizler, emekli maaşı, seçim güvenliği gibi konular hakkında açıklamlarda bulundu. 

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, İzmir mitingi kapsamında yapmış olduğu konuşmasını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

MUHARREM İNCE'NİN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI

Denizle uyuyan denizle uyanan güzel İzmir. Güneşin, bağımsızlığın, ilk kurşunun kenti İzmir. Dün İzmir'de bir şehidimiz vardı. Tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum herkesi. Bu 49. gün. 105. mitingimiz. Günlerdir konuşuyorum ama medya vermemekte ısrarlı. Hele bir TRT var parayı bizden alıyor, Erdoğan'ın borazanlığını yapıyor. Bir yanda Erdoğan'ın medyası, bir yanda halkın medyası.

ERDOĞAN BİLE KAYBETMEYECEK

Kaybeden yalnızca anket şirketleri olacak. Erdoğan bile kaybetmeyecek. Her iktidarın makbul insanı vardır. İlk defa 81 milyon makbul insan olacak. Ben annelere söz veriyorum; sizin çocuklarınızı iyi eğiteceğiz. Onlara matematik, yabancı dil öğreteceğiz. Tarikatların yurtlarına mecbur etmeyeceğiz. Topraklarımızdan bereket fışkıracak, fabrikalarımızın bacası tütecek. Tarımda dışa bağımlı olmayacağız. Bütün okullar eşit olacak. İşe alımlarda liyakat esas olacak. Kimsenin başörtüsüne bakmayacağız.

KAMUDAKİLERE SESLENİYORUM LİYAKATLA GELDİYSENİZ KORKMAYIN

Kamudakilere sesleniyorum, liyakatla geldiyseniz korkmayın. Valiyseniz, kaymakamsanız AK Parti il başkanı gibi çalıyorsanız sizin için şansınız yok. O saraylı ben milletin adamıyım. 2002'de ilk gösteriş yaptı. Milletvekili lojmanlarını kaldırdı. Keçiören'de oturdu. Sonra Çankaya'yı beğenmedi ve sarayda oturuyor. Erdoğan Rizelilerden bile utandı çayını içmedi. Erdoğan'ın yola çıktığı arkadaşlarından hiçbirisi yanında değil. Kardeşim dediği herkesi yarı yolda bıraktı. Erdoğan'ın 16 yılda dost kalabildiği 1 kişi gösteremezsiniz. Erdoğan yorgun, heyecansız ve kibirli bir adam. Bir yanda yorgun bir adam bir tarafta taze kan var.

'GEL KARŞIMA ERDOĞAN GEL'

Artık hayalleri olmayan bir adamdı. Artık adalet, kalkınma, ekonomi diyemiyor. Benim karşıma televizyona çıkamıyor. Erdoğan'ın çıraklığı fena değildi ama ustalığı rezalet. İnsan kendisine usta der de nasıl olur sa çırak dediği insanın karşısına çıkamaz. Sen nasıl dünya liderisin? Yüreğin mi yok, gel karşıma Erdoğan, gel.

Son günlerde benim çocukluğuma kadar iniyorlar. Yakında İkinci Dünya Savaşı'nı da Muharrem İnce çıkardı diyebilir. Üniversite diploması yok diyorlar ya düşünüyorum Erdoğan'ın ortaokul diploması var mı?

YARDIMLARA 100 TL ZAM YAPACAM

81 milyona namus sözü veriyorum. 1-Doğum yardımları 2-Gebelik yardımı 3-Dul maaşı 4- Muhtaç asker ailesi yardımı 5-Şartlı eğitim yardımı 6-Öğrenci yardımı 7-Kaymakamlık bursu 8-Yoksullara kira yardımı 9-Engelli bakımı 10-Fakir muhtaç yardımı. Saydığım yardımlara Temmuz ayı içinde 100 TL zam yapacağım. Her şey hazır. Kadro hazır. Ekonomi, dış politika ile ilgilenenler hazır. Zımba gibi bir ekip. Yakında açıklayacağım. Bakanlar Kurulu'nu sadece CHP'lilerle yapmayacağım. Her partiden insanlar olacak. Türkiye'yi birleştireceğim. Bu çalışmalarım 7 yıllık çalışmalar. Erdoğan kendisine saray hazırlıkları yaparken ben ülkeyi yönteme planları yapıyordum.

İLK 100 GÜNÜN İCRAATLARI

Ben anlatırken bir haftalığı ve 100 günlüğü anlatayım. İstanbul ve Ankara'ya da kalsın.

48 saat içinde OHAL kalkacak. MB'nin başkanını parti genel merkezine davet etmeyeceğim. Siyasetten arındırılmış bir ekonomi politikası izleyeceğim. Terör örgütleri ile amansız bir mücadele edeceğiz. Türkiye bugün DÜnya Kupası'nda oynayamıyor. Spor siyasallaştı. Kulüp, fedarasyon seçimlerine karıştı, Pasolig çıkardı. Hemen Pasoligi kaldıracağım. Suriye'ye büyükelçi atayacağım. Türkiye'de, dünyada barış politikası ile 4 milyon Suriyeliyi davulla zurnayla ülkelerine göndereceğiz. Yargıyı hemen düzenleyeceğiz. Özel hayatın gizliliği esas olacak. 100 gün içinde hiç kimsenin telefonu dinlenmeyecek. KHK ile işten atılanlar var. Dava açılmışsa sonucu bekleyeceğiz, dava yoksa hemen işe iade edeceğiz. "Askeri okullarında FETÖ'cü var diye kapadım" diye kapadım dedi. Askeri okulları yeniden açacağım.

MEDYA KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERECEK

Medya kendine çeki düzen verecek. Bakalım mitingi ister ver ister verme. 24 Haziran'dan sonra kapımıza gelirler. Beni eleştirecek gazete arıyorum. Türkiye'nin en büyük medya patronu Erdoğan'dır. Manşet atandır. Açıkça söylüyorum biz Sünniler, Alevilere haksızlık yaptık. Vergi veriyor, askere gidiyor, şehit oluyor. Ama Diyanet cemevine statü vermiyor. Hiç kimseden korkmadan cesurca adım atacağız. Dokunulmazlıklar konusunda kendi partimle ters düştüm. İlkeli siyaset yapacağız. Karşımızdakine insan diyeceğiz. Kamuda yükselme, müdür olma, genel müdür olma konusunda devlet olarak özel kurallar oluşturacağız. Sadece liyakata bakacağız. Kamuda genel müdürsün, işini iyi yapıyorsan korkma yerinde kalacaksın. Partizanlık yaptıysan o işi bilmiyorsan gideceksin.

50 DEVLETİN BÜYÜKELÇİSİ BENİ GÖRMEK İSTEDİ

3600 ek göstergeye vereceğim. Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz. Sektörel bazda yeniden değerlendireceğiz. Cumhurbaşkanı olduğumda hemen AB ile kampanya başlatacağım, Avrupa'daki kentleri gezeceğim. 50 devletin büyükelçileri beni görmek istedi.

ASGARİ ÜCRET, EMEKLİ MAAŞI BURS AÇIKLAMASI

İnterneti de çaldınız. Allah belanızı versin, ne diyeyim ben size? Hiç moralinizi bozmayın. Meydanlar doluysa işler iyi demektir, balkonlar doluysa daha iyi demektir,çatılar doluysa kazandın demektir. Bedava olacak sınavlar. Üniversite öğrencilere 500 TL'lik iki burs vereceğiz. Karşılıksız. Öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz.Kamuda mülakatı kaldıracağız. Mazot çiftçiye 3 TL olacak. Fındık 15 TL olacak. Asgari ücret 2200 TL, en düşük emekli maaşı 1500 TL olacak. Ramazan Bayramı'nda emeklileri kandırdılar. Kurban Bayramı'nda her emekliye bir asgari ücret vereceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların sorununu 100 gün içinde çözeceğim. Çocuk bezindeki KDV'yi indireceğiz.

İLK 500 GÜNDE YAPILACAKLAR

Yargıda seçim ve yükselme ilklerini belirleyeceğiz. Güçler ayrılığını belirleyeceğiz. Tekstil, tasarım, moda akademisi açacağız. Marka için. Sizinle birlikte yapacağız. İzmir gelincik tarlasi gibi. Şu görüntüye bakın. Bir de arkası var. Muharrem İnce'yi indirmek öyle kolay değil. Eğitimde uzlaşma sağlayacağız. Yeni bir eğitim ve sınav sistemi yapacağız. Yurt sorununu kökünden çözeceğiz. Engelliler için yaşam merkezi açacağız. Sarayperestin gözünü saray doyursun. Marmaris'te 300 odalı saray yaptırıyor. O yazlık sarayı engellilere tahsis edeceğim. Çalışanların hak arayışları önündeki bütün engelleri kaldıracağız. Sanatçıların güçlü bir şekilde örgütlenmelerini sağlayacağız. Sporun temel alanlarında üniversite ligi kuracağız. Erdoğan meydanlara çık da çoban salatayı konuşsana. Soğan doları geçti.

"MUHARREM AMCA SANA GÖNDERİYORUM"

Enerjiyi işte şundan buluyorum. 3. sınıf öğrencisi Deniz Acar İstiklal Marşı'nda kazandığı gram altınını "Muharrem Amca sana gönderiyorum" demiş. Bu çocuğa karşı sorumluluğum var benim.

YOL YAPTI ÇÖKÜYOR HASTANE YAPTI HEMŞİRE YOK

Benim cumhurbaşkanlığımda kalite ve girişim sözünü duyacaksınız. Yol yaptı, yol çöküyor. Hastane yaptı, hemşire yok. Yeni dünyada elinizdeki telefonların hiçbirini kullanmayacaksınız. Artık kuantum telefonlar gelecek. 16 yeni meslek gelecek. Şu anda ilkokulda okuyan çocukların önemli bir kesimi bugün hiç olmayan mesleklerde çalışacak. Sanayimizin 4’te 1’i atıl, tarım alanlarımız atıl, denizlerimiz atıl. Ne balıkçılık gelişmiş, ne denizden ulaşım gelişmiş.

FAİZLER DÜŞECEK

Erdoğan vatandaşa kemer sıktırıyor, kendisi Saray’da yaşıyor. Benim dönemimde millet değil devlet kemer sıkacak! Faiz artında her şeyin değeri düşüyor, evinizin, şirketinizin değeri düşüyor. Benim cumhurbaşkanlığımda faiz düşecek, hep birlikte zenginleşeceğiz. Cumhuriyet kurulmadan Atatürk İzmir’de İzmir İktisat Kongresi’ni topladı. Yanmış İzmir’de topladı. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda İktisat Kongresi’ni yeniden İzmir’de toplayacağım. Tüketen değil, üreten bir Türkiye, korkmayan bir Türkiye olacağız. Öğrenciler korkmayacak, kadınlar korkmayacak, akademisyenler korkmayacak, hayvanlar korkmayacak, dereler korkmayacak! Hakkını bilen, halkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım.

CAMİDE İBADET OKULDA BİLİM KIŞLADA GÖREV OLACAK

Camide ibadet, okulda bilim, kışlada görev ve liyakat olacak. Camiye okula orduya siyaset asla girmeyecek asla! Her yıl 81 milyona hesap vereceğim. Kişisel mal varlığımın, cumhurbaşkanlığı harcamalarının, icraatlerimizin hesabını vereceğiz. Bu seçimin farkını özet geçeceğim.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Bu seçim eskinin son seçimi, yeninin ilk seçimi. İzmir, bir büyük değişime, Türkiye’yi normalleştirmeye, Türkiye’yi barıştırmaya hazır mıyız? 3B demeye hazır mıyız İzmir? Barışacağız, hemen barışacağız. Büyüyeceğiz, hızla büyüyeceğiz. Bölüşeceğiz, adil bölüşeceğiz. Birlikte başaracağız. Pazar günü oyunu kullandın ne yapacaksın? Okulda bekleyeceksin, sonra seçim kurulunun önüne gideceksin. Ben de Yüksek Seçim Kurulu’nun önüne gideceğim. Merak etmeyin, birlikte başaracağız!

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 23:15
YORUM EKLE