Muharrem İnce: Talimat Veriyorum; Sayın Akşener'e, Sayın Karamollaoğlu'na, Sayın Perinçek'e Gidin İmza Verin

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce memletinde düzenlediği ilk mitinginde yapmış olduğu konuşmasında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sayın Akşener'e, Sayın Karamollaoğlu'na, Sayın Perinçek'e, kim aday olmak istiyorsa, gidin hepiniz imza verin diyen Muharrem İnce'nin konuşmasının detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

Muharrem İnce: Talimat Veriyorum; Sayın Akşener'e, Sayın Karamollaoğlu'na, Sayın Perinçek'e Gidin İmza Verin

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova'da bir miting düzenledi. 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen miting kapsamında halka seslenen Muharrem İnce önemli konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

İMZA VERİN AÇIKLAMASI

Muharrem İnce yapmış olduğu konuşmasında seçim gündemini değerlendirdi. Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine seslenen Muharrem İnce açıklamalarında diğer partilerin adaylarına imza verin talimatında bulundu. 

Demokrasinin gereği olarak bunun yapılması gerektiğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce farklı görüşlerde ki herkesin bu memleketin evladı olduğunu ifade etti. 

"Buradan ilan ediyorum, CHP üyelerine talimat veriyorum, vatandaşlarımızdan da rica ediyorum; Sayın Akşener'e, Sayın Karamollaoğlu'na, Sayın Perinçek'e kim aday olmak istiyorsa, gidin hepiniz imza verin. Demokrasi budur. Hepiniz imza verin. Ben HDP'li değilim, HDP'nin dünya görüşüyle benim görüşüm bağdaşmaz. Ben Saadet Parti'li değilim. Ben Saadet Partisi gibi düşünmüyorum. Ben İYİ Parti'li de değilim, ben İYİ Parti gibi de düşünmüyorum. Ben sapına kadar Cumhuriyet Halk Parti'liyim. Ama HDP'liler de MHP'liler de İYİ Parti'liler de AK Parti'liler de CHP'liler de bu memleketin evladı."

'DEMOKRASİ EMPATİ YAPMAKTIR'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce demokrasiye dair açıklamalarında, demokrasinin empati yapmak olduğunu ifade etti. "Demokrasi, empati yapmaktır. Ben dokunulmazlıklar konusunda 'hayır' oyu verdim. Bugün olsa yine 'hayır' veririm. Bunu yaparken 'Kürtlerin hoşuna gitsin' diye yapmadım. Bunu oy için yapmadım, inandığım için yaptım."

ÜLKÜCÜLERLE HUSUMETİM YOKTUR

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce konuşmasının sonunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından dile getirilen "Bu Muharrem İnce, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı MHP'ye husumet besliyor.'' açıklamalarına yanıt verdi. 

Ülkücülerle husumeti olmadığını söyleyen Muharrem İnce konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

"Yalovalı ülkücüler bilir. Biz ikinci Yalova belediye seçimlerini ülkücülerin katkısıyla aldık. Onlar destek oldular bize. Benim MHP'ye ya da ülkücülerle hiçbir husumetim yoktur. Tam tersine Yalova'da ikinci seçimlerde bize oy verdiler, bunu biliyorum."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE