Mükerrer Oy Hakkında YSK'dan Kritik Açıklama!

Yüksek Seçim Kurulundan (YSK) 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde kullanıldığı iddia edilen mükerrer oylar ile alakalı olarak kritik bir açıklama yaptı. Bilindiği gibi CHP 24 Haziran seçimlerinde mükerrer oy kullanıldığı iddiasında bulunmuştu. İşte detaylar.

POLİTİKA 27.09.2018, 11:02
Mükerrer Oy Hakkında YSK'dan Kritik Açıklama!

Kamupersoneli.net olarak Yüksek Seçim Kurulu (YKS) tarafından açıklanan mükerrer oy açıklamasıyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklama kapsamında 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarıyla alakalı olarak Cumhuriyet Halk Partisi tarafından açıklanan mükerrer oylar ile ilgili olarak detaylara yer verildi.

YÜKSEK SEÇİM KURULU AÇIKLAMASI

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamada ise;

"Cumhuriyet Halk Partisi YSK yetkilisine mükerrer seçmen olduğu ifade etmiş ve söz konusu iddiasını belirtilen kişilerle alakalı olarak liste sunmuş ve inceleme yapılması gerektiğini ifade etmiştir.

Söz konusu yapılan incelemeler kapsamında iddia edildiği gibi herhangi bir mükerrerlik bulunmadığı duyurulmuştur ve bu tespit belgeleri ile CHP temsilcileri ile paylaştırılmıştır.

Ancak her ne kadar rapor kapsamında CHP yönetimi kamuoyu ile resmi olarak detayları paylaşmamış ise parti meclisi görüşülen rapor içeriği kamuoyuna yansımıştır.

Buna bağlı olarak mükerrer kayıt bulunmadığının bir kez daha kamuoyuyla paylaşılması ihtiyacı doğmuştur." denildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)