Mustafa Sarıgül'den Yerel Seçimlerde Adaylık Açıklaması

Bir dönem adı CHP Genel Başkanlığı görevi için geçen Mustafa Sarıgül, Mart 2019'da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için adaylık açıklamasında bulundu. Şişli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mustafa Sarıgül'ün değerlendirmelerini sizlerle paylaşıyoruz.

POLİTİKA 07.10.2018, 05:05
Mustafa Sarıgül'den Yerel Seçimlerde Adaylık Açıklaması

Mustafa Sarıgül, Şişli Kent Konseyi tarafından Şişli’de bir otelde düzenlenen toplantıya katıldı. Burada bir konuşma yapan Mustafa Sarıgül yerel seçim konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Şişli Belediye Başkanlığı için aday olacağını duyuran Mustafa Sarıgül, “Yeni Şişli için güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Yeni Şişli için heyecanlı, enerji dolu çıkıyoruz. Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Çoğu gitti azı kaldı. Bazılarının da gitme vakti geldi” dedi.

MUSTAFA SARIGÜL'DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Mustafa Sarıgül Şişli Belediye Başkanlığı adaylığı için yapmış olduğu konuşmasında, halen bu görevde bulunan Hayri İnönü'ye başarılar diledi. “Kendisine başarılar diliyorum. O takdir, Şişli halkının ve genel merkezindir. Ben, Şişli halkının en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Zaten meydanlar, o kararı en iyi şekilde söylüyor. Kararı ben ya da bir başka aday adayı veremez, onu tamamen Şişlili yurttaşlarım verir. Doğru karar vereceklerine, Şişli’nin ışığını yeniden yakacaklarına, yerel yönetimlerde Şişli modelinin tekrar şahlanacağına inanıyorum”

CHP’nin Şişli Belediye Başkan adayının kesin olarak ne zaman açıklanacağına dair bir soruya yanıt veren Mustafa Sarıgül konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu. “Muhtemelen Kasım ayının ortalarına doğru Türkiye’deki bütün adayların açıklanacağına inanıyorum. Adayların bir an önce açıklanması lazım. Adaylar bir an önce projelerini anlatsınlar, yurttaşlarımızla buluşsunlar. Artık İstanbul’un ilçeleri çok büyük. İlçeleri dolaşmak iki, üç aya sığmaz. Mümkün olan en kısa muhalefet partilerinin tamamı adaylarını açıklamalıdır”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)