Ömer Çelik, AP Kararına İlişkin: " Kararı Yok Hükmünde Sayıyoruz "

AB Bakanı Ömer Çelik AP' nin Türkiye' ye yönelik kararıyla alakalı açıklamalarda bulunarak, kararın yok hükmünde değerlendirildiğini ifade etti. İşte AB Bakanı tarafından yapılan açıklama ve detayları...

POLİTİKA 24.11.2016, 16:39 24.11.2016, 16:45
Ömer Çelik, AP Kararına İlişkin: " Kararı Yok Hükmünde Sayıyoruz "
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AP'nin Türkiye kararıyla ilgili "Kararı yok hükmünde sayıyoruz" dedi.

Adana'da yaptığı basın toplantısında konuşan Bakan Çelik, AP'nin Türkiye'nin üyelik müzakere sürecinin dondurulmasıyla ilgili tavsiye kararını değerlendirerek, "Bize mesaj vermek isteyenler, bu parlamento kararıyla verdikleri mesajın Kapıkule Sınır Kapısı'ndan içeri girmeyeceğini bilsinler. Bu mesaj, hiçbir şekilde kulak vereceğimiz bir mesaj değil." ifadesini kulllandı.

Çelik, "Darbeye karşı demokratik direniş göstermiş bir ülkede, hukuk devleti, demokrasi gibi konularda nasıl işbirliği yapacakları şeklinde bir değerlendirme yapmaları gerekirdi. Bunun yerine, maalesef tarihe çok kötü geçecek bir tasarıya imza atma kararı verdiler." değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa Parlamentosu, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile sürdürdüğü müzakerelerin geçici süreliğine dondurulmasını tavsiye eden ve hukuki bağlayıcılığı olmayan bir tasarıyı kabul etmişti.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)