Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz İstifa Etti!

Ordu'nun Adalet ve Kalkınma Partili Belediye Başkanı olarak görev yapan Enver Yılmaz'ın görevinden istifa ettiği açıklandı. Yılmaz'ın ayrıca geçtiğimiz süreçte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u hedef aldığı biliniyordu.

POLİTİKA 18.09.2018, 16:28
Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz İstifa Etti!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevinden istifa ettiği açıklandı.

Diğer yandan Enver Yılmaz'ın geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş hakkında sosyal medyada paylaşımlarda bulunmuş gelen tepkiler üzerine de paylaşımlarını sildiği biliniyordu.

ENVER YILMAZ KİMDİR?

Yılmaz 20 Mart 1970 yılında Ulubey, Ordu'da doğmuştur.

Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okuluna kaydı yaptırılarak eğitimine burada devam etmiştir.

Diğer yandan Lise eğitimini Ordu Lisesinde tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra hâkim olarak görev yapmış aynı süreçte serbest avukatlık görevinde de yer almıştır.

Siyasi kariyeri ise; 22.ve 23.Dönem Ordu, 24. dönem İstanbul Milletvekili olarak başlamıştır.

22. Dönem ‘de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye-Finlandiya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev almıştır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)