banner731

Oy Kullanma İşlemi Sona Eriyor!

24 Haziran 2018 tarihinde (bugün) gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldı. Oylarını henüz kullanmamış olanların vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri gerektiği ifade ediliyor. İşte detaylar.

POLİTİKA 24.06.2018, 16:28
Oy Kullanma İşlemi Sona Eriyor!

Aylardır beklenen tarihi an son buluyor.

24 Haziran 2018 seçimlerinin tamamlanmasına sadece dakikalar kaldı.

Vatandaşlar seçim günü saat kaça kadar oy kullanacaklarını ve seçim sonuçlarının ne zaman belli olacağını araştırırken bu konuyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

SONA ERİYOR!!!

24 Haziran seçimleri heyecanla sürüyor. Saat sabah 08:00'da başlayan oy verme işlemleri akşam saat 17:00'a kadar sürecek ve sandıklarda oy sayma işlemleri başlayacak.

Seçim sonuçlarının saat kaçta belli olacağına dair açıklama ise YSK başkanı tarafından yapılmıştı.

Sonuçların ne zaman açıklanacağıyla alakalı olarak YSK Başkanı Sadi Güven açıklamasında;

“Türkiye'de vatandaşlarımız şunu bilsin, biraz önce söyledim, hep söylüyorum ancak kamuoyunun çok bu konuda bilgisi olmadığını görünce de üzülüyorum.

Dünyada sandık sonuçlarını tarayarak, sonuçları sisteme giren, aynı taranan sonuçları siyasi partilerle eş zamanlı olarak, aynı anda (bana ne zaman geliyorsa CHP'de o zaman gidiyor, AK Parti'ye, MHP'ye de o zaman gidiyor) paylaşan, bırakın onu 2014'ten bu yana siyasi partilerin dışında 81 milyon vatandaşımızın incelemesine açık tutan tek ülkeyiz.

Vatandaşlarımız kendi mahallesinde, kendi arkadaşlarının hatta kendilerinin tutmuş olduğu sandık sonuç tutanaklarının ilçe birleşmesinde doğru girip girilmediğini, il birleştirmesinde doğru girip girmediğini inceleme hakkına sahip.

2014'ten bu yana bir tane sandık sonucunun bile değiştirildiği itirazı gelmedi.

Sistem çok güvenli. Mükerrer seçmen kesinlikle yok.

O nedenle vatandaşlarımızın sakin, sessiz olmalarını diliyorum.

Hakkı olanlar sandığın başında olsunlar, iş ve işlemleri takip etsinler." ifadelerini kullanmıştı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)