Saadet Partisi Cumhurbaşkanlığı Adayı İçin 4 İsimi Oylamaya Çıkardı

Gelen detaylara göre seçim hazırlıklarına son hız devam eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafınan SP'nin Cumhurbaşkanı adayı için dört ismi oylamaya açtı. Bununla beraber seçmenler tarafından oylamaya büyük katkı sağlanırken 4 isim arasında dikkat çeken kişilerin olduğu görüldü. Peki oylamada adı geçen adaylar kimler? İşte detaylar...

POLİTİKA 26.04.2018, 08:43 26.04.2018, 09:02
Saadet Partisi Cumhurbaşkanlığı Adayı İçin 4 İsimi Oylamaya Çıkardı

Saadet Partisi Genel Bşakanı Temel Karamollaoğlu tarafından aday belirleme ve temasların sağlanması amacına yönelik olarak parti tabanının nabzını yoklamak adına yoklama yaptırıyor.

Saadet Partisi tarafından oylamaya açılan panel online olarak devame diyor.

Saadet Partisi üyelerine dağıtıldığı ifade edilen "Saadet Kart" üzerinden Cumhurbaşkanı adayı için oylama yapılıyor. Diğer yandan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelen SP Lideri Karamollaoğlu diğer yandan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ile Salı günü bir araya gelmişti.

Abdullah Gül ile geniş bir ittifakın adayı olması değerlendirilirken İYİ Parti Başkanı Akşener partinin adayının kendisi olduğunu ve adaylıktan çekilmeye sıcak bakmadığını sözlerine ekledi. Akşener'in söz konusu açıklamasından sonra CHP'li kurmaylar ise Abdullah Gül adının kendileri ile bir bağlantısının olmayacağını açıkladıkları biliniyor.

HANGİ İSİMLER OYLAMAYA DAHİL EDİLDİ?

Saadet Partisi tarafından üyelere aday olmasını istedikleri ve oylamaya açtıkları isimler arasında ise;

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra; AK Parti'nin kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile beraber Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bulunuyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)