Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İstifa Edeceğini Açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklama ile beraber 24 Haziran’dan sonra cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda parti genel başkanlığından istifa edeceğini duyurrdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İstifa Edeceğini Açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu açıklamasıyla beraber istifa edeceğini duyurdu.

Karamollaoğlu yaptığı açıklamada ise; 24 Haziran’da düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçilmesi durumunda partisinin genel başkanlığından istifa edeceğini söyledi.

Temel Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Özellikle de devletin tepesinde bulunan cumhurbaşkanı olan insan, ister kendisine oy versin ister vermesin herkesin cumhurbaşkanıdır.

Ondan dolayı çok açık ve net olarak söylüyorum ki, cumhurbaşkanlığı görevine geldiğim zaman ve bu görev bana tevdi edildiğinde ben Saadet Partisi'nin bir üyesi olarak kalabilirim ama kesinlikle Saadet Partisi Genel Başkanlığı görevini birlikte götürmem.

Çünkü başka partilere mensup olanlar rahat yaklaşamazlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçmişe dönük hukuklarının bulunduğunu dile getiren Karamollaoğlu yaptığı açıklamasında ise;

"Bizim arkadaşımız olması oturup konuşmamız, sohbet etmemiz, yiyip içmemiz başka bir şey ama bu ülke yönetilirken ortaya koyduğu politikalar başka bir şey.

Ben onları tasvip etmiyorsam sırf arkadaşlık uğruna 'iyi yapıyorsun' diyemem ki. Şahsiyete hiçbir zaman girmem, kimsenin şahsiyetini rencide edecek bir tavır içine de girmem, ama beğenmediğim konuları da mutlaka tenkit ederim. Etmekle de bırakmam doğrusunu da söylerim" ifadelerinde bulundu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE