banner731

Saadet Partisi ve CHP'nin Seçim Formülü Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu'nun bir araya geldiği görüşmede seçim hakkında ortaya çıkan formül belli oldu. Sıfır baraj ittifakı kurulması durumunda ise ittifakın adının "huzur ittifakı" olabileceği iddia edildi. Peki ittifak nasıl kurulacak? Hangi yol izlenecek? İşte detaylar...

POLİTİKA 24.04.2018, 08:11
Saadet Partisi ve CHP'nin Seçim Formülü Belli Oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Söz konusu yapılan görüşmenin detaylarına göre ise; farklı ittifak modelleri üzerinde görüşülürken CHP tarafından "sıfır baraj ittifakı" önerisi ifade edildi. CHP'li yetkililer tarafından "sıfır baraj ittifakı" kritik bir seçenek olabilir ifadesine yer verilirken söz konusu ittifakın Türkiye'nin geleceği ile alakalı olarak kritik bir açı oluşturabileceği ifade edildi.

CHP heyeti tarafından alınan detaylarda ise söz konusu ittifakın Türkiye'nin temel sorunlarını çözebileceğile toplumsal uzlaşmanın yanı sıra kutuplaşmayı ve başırı sağlayacak siyaseti yeniden problem çözebilecek bir hale getirebileceği kanaatindeyiz açıklamasına yer verildi.

CHP'liler ortak cumhurbaşkanı adayı ile sıfır baraj seçeneğinin bir arada uygulanabileceği ve kendi adayını çıkarabileceğini ayrıca ikinci turda ise ortak aday etrafında birleşebileceklerini sözlerine eklediler.

Haziran'da yapılacak olan seçimlerde ise iktidarın AK Parti'den alınabileceğini belirterek Saadet Partisinin bu öneriye sıcak kanlı yaklaştıkları belirtildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)